X
2018 Modası Nasıl Şekillenecek? ModaModaModa trendleri 08 Ekim 2017

2018 Modası Nasıl Şekillenecek?

Ünlü İrlandalı oyun yazarı Oscar Wilde kendisiyle gerçekleştirilen bir gazete röportajında kendisine yöneltilen ''moda nedir'' sorusuna hafif tebessüm etmiş ve şu cevabı vermiştir:

 

''Moda o kadar çirkin bir şeydir ki onu 6 ayda bir değiştirmek gerekir.''

 

Tabi biz bu sözü söyleyip yana çekilmeyeceğiz. Ne olursa olsun her yıl moda, sonbahar - kış ve ilkbahar - yaz şeklinde iki kere gerçekleştirilir. Modanın merkezi New York'tur. Bununla birlikte Amerika'nın merkezinden çıkan yeni giysiler, yeni renkler, hemen hemen tüm dünyayı etkiler. Oradan çıkan renkler, bazen çılgın, bazen nostaljik kıyafetler, kulislerde, televizyon ekranlarında, sohbetlerde muhabbet konusu olur.

 

Hatta bazen kahvaltı masasında izlediğimiz magazin haberlerinde bile bu senenin modası ne olacak, nasıl olacak minvalinde haberler izleriz. Normal ve sıradan halk modayı takip edecek durumda olmasa da herkesin bir kulak aşinalığı vardır modaya.

 

Özellikle de kadınların! 2018 modası nasıl şekillenecek sorusu da sonbaharın bu ilk günlerinde sıklıkla sorulan bir soru. Sizi daha fazla merakta bırakmadan 2018 sonbahar - kış modasının ipuçlarını ve nasıl şekilleneceğini sizlere duyuralım.

 

2018 Modası Nasıl Şekillenecek?

 

1- Bu senenin favorisi koyu kırmızı! Kırmızı, hem tutkunun, hem hırsın, hem de utancın rengi. Kadınları rastgele yoldan çevirip en sevdiği rengi sorsak, büyük bir çoğunluk ''kırmızı'' diyecektir. Bunu bilen ve toplumun ana belleğini iyi okuyan modacılar, stilistler de riske girmeyerek 2018 kadın giyiminde bir kere daha kırmızıyı öne çıkarıyor.

 

Ancak 2018 modasının kırmızı rengi parlak değil mat. Daha çok bordoya yakın olan bu kırmızı, bu sene de sokakları, vitrinleri ve kıyafetleri süsleyecek gibi görünüyor.

 

2- Geriye dönüş ve nostalji! Geçtiğimiz günlerde yapılan New York moda haftasında gözle görülür bir nostalji özlemi dikkatleri çekti. Özellikle 80 dönemi öncesinin mat, koyu ve silik renkleri sonbaharın ve kışın da etkileri baz alınarak modanın içine girdi. Özellikle koyu kahverengi ve bej rengi dikkatleri üzerine çekmeye başladı. 2018 modası biraz daha sade, kendinden emin ve biraz da hafif hüzünlü renklerin modası olacak gibi görünüyor.

 

3- Yeni renkler kapıda: Stilistler ve modacılar mevcut renklerden sıkılmış olmalılar ki yeni renkler deniyor. Bunu da iç içe geçmiş renkler ve ayarlarıyla oynanmış kumaşlarla yapıyorlar. Yakında adını henüz bilmediğimiz kumaşların adı henüz konulmamış renklerle süslenmesi yakındır. 2018 modası, hem nostaljik hem de yeniliklere açık bir tarz simgeliyor.

 

2018 sonbahar- kış modası kapıda. Dilerseniz modayı gün be gün takip edebilir, konuşulan kıyafetlerle güzelliğinize güzellik ekleyebilirsiniz. Dilerseniz kendi modanızı yaratıp onu takip edebilirsiniz.

 

4- Özgür kadın imajı: Sadece moda günlük hayatı etkilemez. Günlük hayat da bazen modayı etkiler. Düşünün ki bundan sadece 100 yıl önce kadınların seçme ve seçilme hakkı bile yoktu. Bugün ise kariyerinin peşinde koşan, hedefleri ve ekonomik özgürlüğü olan kadınlar var. Bu da ister istemez moda çizginde cesur ve kendine güvenen kadın modasını doğuruyor.

 

Ne olursa olsun yıllar geçtikçe moda da canlanıyor ve yeniliklere daha fazla fırsat tanıyor. 2018 yılında da konuşulan biri, beğenilen ve takdir edilen kıyafetlerin sahibi olmak istiyorsanız renklerle ve modayla kalın.