X
2019 Kış modası alarmı; Çizmeler! ModaAlışveriş RehberiModa trendleriModa SözlüğüSitil Önerileri 01 Mart 2019

2019 Kış modası alarmı; Çizmeler!

Her kış sezonunun trendi uzun çizmeler, bu sezonda çok moda. Diz altında ya da diz üstünde çizmeler, 2019 kış sezonu için en trend ürünler arasında yer alıyor.

1 - Postal

Özellikle Hollywood ünlülerinin sokak stillerinde önemli bir seçim olan bu botlar uzun yıllar daha trend olacak. İster şık bir kombinle isterseniz de jogger tarzı spor pantolonlarınızla kombinleyebilirsiniz.

2 - Beyaz botlar

80'lerin beyaz botları bu sezon geri döndü! Zarif ve şık duran beyaz botların işlemeli ve gümüş detaylı modellerine de göz atmalısınız. İster jeanle, ister etekle, hatta isterseniz eşofmanla bile kombinleyebilirsiniz. Her şekilde stil duracaksınız.

3 - Kovboy botları

Uzun bir aradan sonra bu sene yeniden sahneye çıkıyor. Bu yılın en trend parçalarından diyebiliriz. İster dar pantolonlarınız ister elbiseleriniz ve etekleriniz altında rahatça kombinleyebilir, spor-şık görünümlere imza atabilirsiniz.

4 - Sivri burun

2016 yılının son ayında oldukça popüler hale gelen bu botlar, Victoria Beckham, Fendi ve Valentino gibi ünlü tasarımcıların Sonbahar-Kış 2018 koleksiyonlarında da yer almıştı. Geçen yıl mat olan botların yerini bu sezon metalik ve parlak botlar aldı. Sokak stillerinde sürekli kendinden söz ettiren bu botlar, yılın trendleri arasında yerini aldı.

5 - Kar botu

Moda her zaman güzel görünmek değildir, bazı günler işlevselliğinden de yararlanmak gerekir. Özellikle karlı günlerde bu botlar kurtarıcınız olacak. Bu içi peluş olan bilekte biten botlar boyfriend kot pantolonlarınız ile çok tarz gözükecek. Ayağınızın kocaman hissiyatı yaratan bu harika botlar görünümü itibari ile bazılarına itici gelse de buz gibi karlı günlerin en kurtarıcı parçası oluyorlar.

6-Çorap botlar

Bileği sımsıkı saran ayakları zarif gösteren çorap botlar, kışın en gözdeleri arasında vitrinlerde yerini alıyor. Her ne kadar kullanımı ve kombini zor görünse de aslında bir o kadar pratik. Hatta zor parçaları kombinlemede hayat kurtarıcı oluyor. Özellikle ayağın şekline uyum sağlayan ve ayakları sımsıkı saran bu botlar çorap gibi dursa da bu kış sezonun en gözde bot modelleri arasında yer alıyor. Ancak her ne kadar klasik gibi görünse de dar bir kot veya taytlarla birleştiği zaman hem zarif hem de spor bir görünüm de elde edebilirsiniz.