X
2019’un en trend gelinlikleri! ModaDüğün ModasıModa trendleriEvlilikModa SözlüğüSitil Önerileri 16 Mart 2019

2019’un en trend gelinlikleri!

Düğün için en çok tercih edilen mevsimlerden bahar geldi. Malum düğünde en çok önemsenen konulardan biri de gelinlik! Peki senin gelinliğin nasıl olacak? 2019 gelinlik modasında öne çıkan trendlerden senin tarzına en yakın trend hangisi? Nasıl bir gelinlik alacağına henüz karar vermediysen, evlilik planları yapan gelinlerimiz için 12 maddede 2019’un en trend gelinliklerini paylaşıyoruz!

Bu yıl gelinlik modelleri sadece beyaz değil alternatif, renkli,cesur renklerle çeşitleniyor. Fiyonklar daha da büyüyor, katmanlar daha da genişleyip, tulumlar çeşitlenerek gelinlik algımızı sarsıyor.

Geçtiğimiz yıllarda sokak modası ve dekorasyonda karşımıza çıkan metalik detaylar ve geometrik çizgiler, 2019’da gelinliklere de yansıyor. 2019 ilkbahar-yaz gelinlik koleksiyonlarında gelinliğin tamamında kullanılan geometrik desenler, sonbaharda uzun duvaklara da sıçrıyor.

2019 sonbahar gelinliklerinin başrolünde ise, mevsimin romantik havasını gelinliklere taşıyan tüller var. Bazen uzun bir duvak, bazen omuz detayı, bazen abartılı katlarıyla gelinliğin etek kısmı olan tüller, bazı markalarda karşımıza transparan bir gelinlik olarak çıkıyor.

1-Cesur Gelinler İçin En Güzel Gelinlikler: Renkli Tasarımlar!

Renkli gelinlik giymeye cesaretin var mı? Buz mavisi başta olmak mavi tonları ile sarı ve mor hatta kırmızı tonları, beyaz ve nude gelinliklere alışılmışın dışında birer alternatif oluşturuyor. “Beyazdan vazgeçmem” diyenlerdensen beyaz gelinlik üzerine renkli fiyonklar ve askılar ile tasarlanan seçenekleri deneyebilirsin.

2-Dantelli Gelinliklere Modern Yorum: Geometrik Desenler

2019 düğün dekorasyon trendleri arasında da karşımıza çıkan geometrik tasarımlar gelinliklerde de kendini gösteriyor. Geometrik çizgiler, desenli gelinlik modellerinde çiçek ve dantel figürlerine modern bir alternatif getiriyor.

Geleneksel ile moderni harmanlayan, etnik görünümlü ve genellikle bohem gelinliklerde karşımıza çıkan bu geometrik ilhamlı tasarımları incelemelisin.

Geometrik Desenler Duvaklara da Sıçrıyor

2019 sonbahar gelinlik trenlerinde duvaklar ön plana çıkıyor. Sadeleşen ve uzayan duvaklarda güpür ve dantel, yerini geometrik desenlere bırakıyor. Modern gelinlerin tercihi olabilecek bu duvaklara 2019 sonbahar düğünlerinde sıkça rastlayacağız gibi görünüyor.

3-Meghan Rüzgarı: Kayık Yakalı A Kesim Gelinlik Modelleri

Meghan Markle'ın kraliyet düğününde giydiği kayık yaka, uzun kollu, sade, ipek gelinliğinin etkisi 2019 yılında da süreceğe benziyor. Givenchy markasının kreatif direktörü İngiliz tasarımcı Clara Waighth Keller tarafından tasarlanan elbisenin “sade ve zarif” etkisinden ilham alan modeller minimal tasarım seven gelinler için ideal.

Genelde kabarık ve gösterişli modellerinin tercih edildiği kraliyet düğünleri için alışılmışın dışına çıkan minimal görünümlü, düz kesim gelinliğin yansımalarını, 2019’da pek çok tasarımcının modellerinde göreceğiz.

Duvaklarda Meghan Sadeliği

Kraliyet düğününün gelinlik trendlerine etkisi yalnızca gelinliğin kesimi ile sınırlı değil. Özellikle 2019 sonbahar gelinliklerinde kullanılacak duvaklarda da bu sadeleşmeyi pek çok tasarımcının koleksiyonlarında göreceğiz. Çünkü danteller, klasik işlemeler duvaklardan çekiliyor. Yerine, işlemesiz, ince tülden yüzü örten, önü ve arkası yere kadar uzun, sade duvaklar geliyor. "İşlemesiz olmaz" diyenler için ise aralara serpiştirilen üç boyutlu aplikeleri bulunan uzun tül duvak seçenekleri bulunuyor.

4-İster Balık İster Prenses Gelinliklere: Derin V Yakalar

2019 gelinlik tasarımlarında derin V yaka tasarımlar ön plana çıkıyor. İnce ya da kalın askılarla bütünleşen derin dekolteli tasarımlar üst bedenini daha ince gösterecek. Bu tasarımlar dantellerle daha feminen bir havaya bürünürken, ışıltılı detaylarla süslenmiş derin V yakalı tulumlarla daha cool bir hava yaratabilirsin.

5-2019'un Vintage Gelinlikleri: Kabarık Viktoryen Kollu Tasarımlar

Annelerimizin 80'li yıllardaki gelinliğini tanımlayan balon büyüklüğündeki kollardan bahsetmiyoruz. Viktorya döneminden esinlenen bu tasarımlar 2019 gelinliklerinde daha güncel bir yorumla karşımıza çıkıyor. Sadece omzu ya da bishop kol gibi bütün kolu kaplayacak uzunlukta seçeneklere göz atabilirsin.

6-Tüm Bakışları Üzerinde Toplayacak: Metalik Işıltı Gelinlikler

Parlak kumaşlar, boncuklar, metalik işlemeler ile ışıl ışıl bir gelin olmaya ne dersin? Yıldızların altında ya da kapalı mekanda gece düğün yapacaklar için mükemmel olan bu trend 2019 gelinlerini alışılmışın dışına taşıyacak.

Pırıltılı konfeti parçalarıyla süslenmiş modellerden elmas tozuna batırılmış gibi görünen kumaşlara, ışığını yansıtmanı sağlayacak pek çok yeni yol var.

Tercihin ışıltılı gelinliklerden yana olacaksa aksesuarlarını minimum seviyede tutmalısın ki gelinliğin gölgede kalmasın.

7-Sade Beyaz Gelinliklere Bahar Geliyor: Büyük ve Renkli Çiçekler

“Çiçekli gelinlik” tasarımlarına daha cool bir alternatif oluşturan 3 boyutlu gelinlik modelleri geçtiğimiz yıla göre daha büyük, daha canlı. İster tüm gelinliğini kaplasın, ister etek uçlarında kendini göstersin istersen göğüs ve bel detaylarını oluştursun, bu detayın gelinliğine hareket katacağı kesin. Ayrıca çiçekli gelinlik modellerinde alternatif bir arayıştaysan renkli, büyük çiçekli tasarımlara da göz atmalısın.

8-Balık Gelinlikler Artık Daha Rahat: İnce Askılar Strapleze Meydan Okuyor

Straplez gelinlik modelleri varlığını bu yıl da sürdürse de bu modeller kadar seksi ancak daha konforlu olan ince askılı gelinlikler artık öne çıkıyor. Özellikle balık, yarım balık ve A kesim gelinliklerde karşımıza çıkan ve gelinliğine zarif bir hava katan ince askılar, 2019 gelinliklerinde birçok ünlü markanın tercihi oldu.

Birbirinden şık askılı gelinlik modelleri için şu galerimizi de ziyaret edebilirsin: Askılı Gelinlik Modelleri

9-Güçlü Bir Görünüm İçin: Pelerinli Gelinlikler

Geçtiğimiz yıl ön plana çıkan bu parçaya ilgi giderek artıyor ve geçtiğimiz yıl uzun tasarımlarla karşımıza çıkan pelerinler yeni trendler arasında ceket, bolero ve panço boylarıyla da çeşitlenerek yer alıyor.

Özellikle duvak takmak istemeyen gelinlerin tercihi olan pelerinler nakış işlemeli, çiçekli, kalın dantelli, tül seçenekleriyle karşımıza çıkıyor. Hangisini seçersen seç düğün gününde güçlü ve kendine güvenen bir imaj çizeceksin. Böyle güçlü bir görünüme sahipken mücevhere bile ihtiyaç duymayacaksın.

Pelerini çıkarılabilir modeller ile bir gecede iki farklı gelinliğe sahip olabilirsin. Düğününde pelerinli gelinliğinle ihtişamlı bir görünüm sergilerken, düğün sonrasında pelerinini çıkararak şık bir after party elbisesine sahip olabilirsin.

10-Fiyonklar Büyüyor Sade Gelinliklere Hareket Katıyor

2018’de daha zarif ve ince detaylar olarak karşımıza çıkan fiyonklar, bu yıl daha da büyüdü ve renklendi. 2019 gelinlik tasarımlarında yalnızca ince bir kemer olarak değil derin V yakalı bir A kesim gelinliğin omuz detayı, uzun düz beyaz bir gelinliğin yaka detayı ya da dantelli bir tulumda dev bir kuyruk olarak da karşımıza çıkıyor.

11-Yeni Nesil Kabarık Gelinlik: Katmanlı Modeller

2018’de daha sakin modellerle karşımıza çıkan katmanlar, bu yıl daha abartılı, daha da büyük. Etekler, omuz ve göğüs detayları 2019’da daha kabarık olacak. Daha iddialı bir silüet yaratan bu tasarımlar, özellikle tarz sahibi ve tarzına güvenen gelinler için uygun.

12-Gelinliğin Vücudunla Bütünleşiyor: Dövme Etkisi

Danteller ve hayal tül üzerine işlenmiş desenler, gelinliğini vücudunun bir parçası gibi gösterecek. “Dövme etkisi” denilen bu tasarımlar ünlü tasarımcıların 2019 koleksiyonlarında sıkça karşımıza çıkıyor. Tamamı tülden oluşan seksi tasarımların yanı sıra özellikle sırtta dövme efekti veren modeller de ön planda.

Hayal Tül Kollara İniyor

Tasarımcıların 2019 ilkbahar-yaz gelinlik koleksiyonlarında özellikle yaka ve göğüs bölümünde sıkça tercih ettiği, hayal tül üzerine işlenmiş desenler, 2019 sonbahar gelinlik koleksiyonlarında kollara iniyor. Özellikle derin V yakalı gelinlik modellerinde kullanılan hayal tüllü kollarda iri desenlerin yanı sıra ışıltılı işlemeler de var.