X
Balayı İçin Yurtdışındaki En Romantik Şehirler Düğün ModasıEvlilik 24 Kasım 2017

Balayı İçin Yurtdışındaki En Romantik Şehirler

Eğer balayınızı yurtdışında geçirmeyi planlıyorsanız sizin için en romantik şehirleri araştırdık. İşte balayı için yurtdışındaki en romantik şehirler:

Paris

Paris “ışık şehir” diye de bilinmektedir. Balayı için dünyadaki en romantik şehirler listesinde belki de en üst sırada yer alır. Paris’in romantik caddelerinde yürürken kendinizden geçmeniz mümkün. Özellikle Paris’in en ünlü ve en güzel caddesi Şanzelize ( Champs-Elysees ) mutlaka görmeniz gereken bir yer. Tabi cadde üzerinde yürürken Louvre Müzesini ziyaret etmeden de olmaz. Şanzelize caddesi Paris’in kalbi olarak bilinir. Paris’le özdeşleşen bir diğer görmeniz gereken yapı ise Eyfel kulesidir. Ayrıca Seine nehri boyunca bir yürüyüş yapın. Notre Dame katedralini mutlaka görün.

Venedik

Venedik balayı çiftleri için oldukça iyi bir alternatif. Romantik bir balayı için Venedik birebir. Sularla kaplı bu tarihi ve romantik şehri seçmeniz hiç de yanlış olmayacaktır. Venediğin su yollarında Grand Kanalda mutlaka gondola binerek gezmeden olmaz. San Marco meydanını mutlaka dolaşmadan olmaz. Bu meydan turistler tarafından oldukça tercih edilmekte ve güvercinleriyle ünlü. Rialto köprüsü ve Son nefes köprüsü ( ponte dei sospiri ) görmeniz gereken yerlerden. Fondaco dei Turchi veya diğer bir adıyla Palazzo dei Turchi sarayını mutlaka ziyaret etmek isteyeceksinizdir. Çünkü burada biz Türklerden de izler bulabilirsiniz. Saray 13. yüzyılda yapıldı. 1621 yılından itibaren 1838 yılına kadar Türk tüccarlar burayı ticaret merkezi olarak kullanmaya başladılar. Bu süreçte Türkler buraya bir cami ve hamam inşa etmişler. Venedik balayı çiftleri için tamamen tarihi özellikleriyle harika bir seçim olabilir.

Roma ve Floransa

Roma ve Floranda sadece İtalya değil tüm dünyada en romantik şehirler olarak bilinir. Roma İtalya’nın en kalabalık şehri olmakla bilinir ve 7 tepe üzerine kuruludur. Romantik olduğu kadar tarihi özellikleriyle de ünlüdür ve oldukça eski bir şehirdir. Roma’da kendinizi her an enerjik hissedebilirsiniz.. Balayınızın her anında sizlere Kolezyum ve Aziz Petrus Bazilikası gibi tarihi mekanlar eşlik edebilir. Floransa ise Rönesansın merkezidir. Aynı zamanda sanat ve moda merkezi niteliğindeki bu şehir mimarı yapılarıyla da göz kamaştırıcıdır.

New York Şehri

Hep filmlerden gördüğümüz New York en romantik şehirler sıralamasında da yer alır. Şehirde romantik anlar yaşayabileceğiniz birçok yer vardır. Örneğin Central parkta yürüyüş ve piknik yapmak birçok insan için oldukça cezbedicidir. Brooklyn Köprüsü üzerinden Manhattan’dan Brooklyn’ e yürüyüş yapmayı ihmal etmeyin.

Barcelona

Barcelona balayı çiftler için her zaman bir yurtdışı seçeneği olmuştur. M.Ö 3. yüzyılda kurumuş olan çok eski bir şehirdir. Flamenko danslarıyla ünlü bu şehirde Flamenko dansının sergilendiği birçok gece kulübü bulabilirsiniz. Kent meydanındaki arena da mutlaka görülmesi gereken bir yapı. Barcelona limanı, Kristof Kolomb anıtı ve tabiki şehrin en ünlü caddelerinden birisi olan Las Ramblas mutlaka görmeniz gereken yerlerden.

Viyana

Eşinizle birlikte uzun ve romantik yürüyüşler yapabileceğiniz caddeleriyle ünlü bu tarihi Avusturya kenti romantik bir balayı düşleyenler için ideal bir destinasyon. Mağazaları ve kafeleriyle alışveriş, dinlenme ve eğlence için iyi bir seçenek. Ünlü müzisyen Mozart’ın da memleketi olan bu olağanüstü şehirde eğer fırsat bulursanız Viyana Flarmoni Ortestasını da dinleyebilirsiniz. Viyana'nın Versailles'i olarak bilinen Schönbrunn sarayı, İmparatorluk sarayı olan Hofburg, dünyanın en iyi sanat müzelerinden birisi olarak kabul edilen Kunsthistorisches Museum, büyüleyici yapısıyla Aziz Stephen katedrali Viyana’da mutlaka görmeniz gereken diğer yerler.