X
Bu Kıyafetler Her Zaman Moda ModaModaModa trendleri 11 Eylül 2017

Bu Kıyafetler Her Zaman Moda

Modayı yakından takip eder misiniz? Yoksa moda insanın kendine yakışanı giymesi mi dersiniz? Yoksa moda sizin için geriden takip edilen bir şey midir? Yada vintage modeller mi sizin tarzınızı belirler?

 

Günümüzde modayı ucundan kıyısından da olsa takip etmeyen kalmadı gibi. Gerek internet özellikle instagram, gerekse televizyonlarda boy gösteren moda programları dikkatleri modaya uyumlu giyinme konusunda endeksledi.

 

Kaç cm topuklu ayakkabı giyilmeli, aman dikkat edelim bacak boyunu kesmesin, beli ince dursun, göğüs kısmı daha dik gibi birçok kelime grubu değişen zamanla ve sosyal medyanın yoğun kullanımı ile hayatımıza girdi. O modaydı bu değildi derken aslında bir tarafta da modası hiç geçmeyen birtakım kıyafetler olduğunu unuttuk.

 

Oysa her kadının dolabında olması gereken (tabii ki fiziğiniz bunun için uygunsa) bir kalem etek gardrobunuzda olmazsa olmaz parçalardan biri. Özellikle bacak boyu uzun olan kadınlarda koyu renkli kalem etekler her dönem oldukça zarif ve kullanışlı kıyafetlerden.

 

Kalem etek giyemem bana yakışmaz derseniz siyah elbise de modası geçmeyen kıyafetler arasındadır. Bu elbiseler hem kurtarıcıdır hem de her daim dikkat çekmeye yeter. Düzgün bir kumaştan ve usta ellerden çıkan beyaz gömleği ister kot pantolonla, ister kalem etekle isterseniz bir Jean ile kombinlediğinizde oraya çıkacak olan güzel görüntüye siz bile şaşırabilirsiniz. Beyaz gömleği spor ya da klasik bir çizgiye sokmak tamamen altına giyeceğiniz kıyafete göre değişebilir.

 

Modası geçmeyen kıyafetlere devam edecek olursak siyah bir pantolon da tıpkı siyah elbise gibi gardrobunuzun demirbaşları arasında yer almalıdır. Topuklu bir ayakkabı ile pantolununuzu daha çekici bir görüntüye kavuşturabilirken daha spor bir ayakkabı ile rahat bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

 

Peki o cici cici görünümlü babetlere ne demeli? Her devrin ayakkabısı babetler topuklu ayakkabılardan sonra ayağınızı kurtarıcı nitelikte. Üstelik her rengi de gayet sevimli durabiliyor.

 

Ve olmazsa olmaz beyaz basic bir t-shirt. Bu tshirlerin rahatlığını kimse inkar edemez sanırım. Özellikle bedeninize uygun bir Jean ile kombinlediğinizde şık olmamak imkansız.

 

Netice itibariyle moda insanın kendisine yakışanı giymesidir ve bu saydıklarımız modası hiç geçmeyen kıyafetler arasında yer almaya devam edecektir.

 

Konu kıyafetler olunca kıyafetlerimizin en iyi tamalayıcları olan aksesuarlarımızı da görmezden gelemeyiz. Kıyafetimizde göre aksesuar seçimini de uyumlu yapmalıyız ki bir bütünlük oluşsun. Bu konuda sizin için Kıyafete Göre Aksesuar Seçimi yazımızı hazırladık. Faydalı olacağını umuyoruz.