X
Burun Estetiği Öncesi ve Sonrası İçin Öneriler! GüzellikSağlıkGüzellik ÖnerileriEstetik 07 Haziran 2019

Burun Estetiği Öncesi ve Sonrası İçin Öneriler!

Son zamanlarda estetik ameliyatlar için talepler artıyor. Ameliyat sonrası sürecin tamamlanması ve iyileşmenin gerçekleşmesi oldukça önemli. Ameliyat öncesinde ve sonrasında süreci hızlandırmak için dikkat edilmesi gereken bazı basit önerileri sizin için derledik!

Rinoplasti(Burun Estetiği) öncesi dikkat edilmesi gereken basit öneriler;

Ameliyattan en az 2 hafta sonrasına kadar sigara içmeyin. Sigara iyileşmeyi yavaşlatır ve solunum yollarında problem yaratır.

Burun estetiği ameliyatınızdan 2 hafta önce ve sonra aspirin, ibuprofen, e vitamini ve bitkisel takviyeler kullanmayın.

Elinizin altında mutlaka bir dudak kremi ve soğuk içecek bulundurun. İyileşme sürecinde bir süre sadece ağzınızdan sok nefes alıp vereceğiniz için dudaklarınız kurayacaktır.

Ameliyat sonrası 2-3 gün için yanınızda mutlaka gece gündüz yanınızda olacak, içecek ve yiyeceklerinizi getirecek, ilaçlarınızı ne zaman aldığınızı ve alacağınızı takip edecek bir refakatçi olsun.

Siz ve doktorunuzun burnunuzda ne yapmak istediğiniz ya da istemediğiniz konusunda güçlü bir iletişim kurduğunuzdan emin olun.  

Ne istediğiniz konusunda kararsız ya da endişeliyseniz bunu doktorunuzla paylaşmaktan çekinmeyin. Aklınıza gelen soruları mutlaka sorun.

Ameliyat sonrası ulaşımınızı mutlaka önceden organize edin. Evinize tek başınıza dönemezsiniz.

Ameliyat sonrası ağır bir şey kaldıramazsınız. Yorucu şeylerden uzak durmalısınız.

Evinizden kıyafet getirirken yanınıza başınızdan çekerek çıkaracağınız şeyler yerine önden düğmeli üstler almaya özen gösterin.

Ameliyat öncesinde düzenli ya da düzensiz kullandığınız ilaçlarınızı doktorunuza mutlaka belirtin ve gösterin.