X
Çalışan Kadınlar İçin Pratik Cilt Bakım Tüyoları! GüzellikGüzellik ÖnerileriCilt BakımıMakyajKozmetik Ürünleri 29 Mayıs 2019

Çalışan Kadınlar İçin Pratik Cilt Bakım Tüyoları!

Çalışan kadınlar olarak günlük hayatımızın büyük bir kısmını iş yerinde geçiriyoruz. Bütün gün kapalı bir mekanda oturarak, kan dolaşımımız yavaşlıyor ve yeterli miktarda oksijen tüketememek başlı başına bir problem olmakla beraber, sürekli çay-kahve tüketimi, klima, bilgisayar ekranına uzun süre bakmak, sağlıksız beslenme derken cildimiz hiç olmadığı kadar olumsuz etkileniyor. Bu olumsuz etkiler ise zamanla cilt lekelerine, ince kırışıklıklara, aknelere ve daha bir çok deformasyona neden oluyor. Peki nasıl önleriz? İşte hem çok basit ve pratik, hem de oldukça etkili tüyolarla cildimizi daha sağlıklı, canlı ve enerjik göstermenin yollarını sizinle paylaşıyoruz.

1-NEMLENDİRME

Cildi iyi nemlendirmek, en önemli adımdır. Sabah ve akşam bakım ritüellerinizde sağlıklı bir cilde sahip olmak için cildi iyi nemlendirmek, cildinize yapacağınız en büyük iyiliklerden biridir. Yoğun iş hayatında hem stres hem de yorgunluk cildinizin ekstra kurumasına neden olur. Düzenli olarak kullanmak için, size iyi geldiğini düşündüğünüz, kendi cilt tipinize en uygun bir nemlendirici kremi ofisinizde bulundurarak ya da yanınızda taşıyarak gün boyu nemli kalmasını sağlayabilirsiniz. Tabii ki bol su tüketmeyi unutmuyoruz.

2-MAKYAJ

Eskiden sadece özel günlerde tercih edilen yoğun makyajlar, artık kadınlar için neredeyse günlük makyaj haline geldi. Kendimizi tutamayıp, tüketim çılgınlığına kaptırmamız çok normal. Her gün yeni ve cazibeli birçok ürün çıkıyor. Beraberinde bilinçsiz kullanımı getiren bu çılgınlıkta tercih edilen yanlış makyaj ürünleri(özellikle fondötenler),cilt sağlığımız üzerinde oldukça olumsuz etkileri oluyor. Gözeneklerimin kapanması zamanla kir ve yağ birikimine neden oluyor. Gözenekler tıkandıkça cilt nefes alamıyor ve akne oluşumu başlıyor. Yüzünüzde saatler boyu kalan makyajın olumsuz etkilerinden korunmak için, bb ve cc kremlere yönelebilirsiniz. Arada bir makyaja ara vermek ve dinlenmesini sağlamak emin olun harika bir fikir olacaktır.

3-STRES

Genç yaşlarda ciltte oluşan kırışıklıklar ilerleyen yıllarda olduğunuz yaştan çok daha yaşlı görünmenize neden olur. Stresin cilt üzerindeki en büyük görünür etkisi ise erken yaşlanmadır. Strese maruz kalan cildin nem ve yağ dengesi bozulur. Yağlanan cilt sivilcelenir. Sağlıklı bir cilt için stresten uzak durun ve cildinizi düzenli olarak rahatlatın.

4-TEMİZ HAVA

Temiz hava vücudumuza, dolayısı ile cildimize canlılık verir. Uzun süre kapalı yerlerde bulunmak yeterli oranda oksijen almamıza engel olur. Sürekli olarak klima bakterileriyle bir arada bulunmak sadece cildimiz değil, tüm vücudumuzun sağlığı için olumsuz etkiler oluşturur. Temiz havada bulunan oksijen kan dolaşımını artırır. Böylece cildinizin geniş ölçüde su ihtiyacını karşılarsınız ve nem dengesini korursunuz. Gün içinde kısa molalarla temiz havaya çıkarak cildinize ihtiyacı olan oksijeni verin ve cildinizin canlılığını korumasına yardımcı olun.