X
Cerrahi olmayan bir estetik müdahale; Göz altı ışık dolgusu nedir? Güzellik ÖnerileriCilt BakımıEstetik 21 Mart 2019

Cerrahi olmayan bir estetik müdahale; Göz altı ışık dolgusu nedir?

Sizde göz altınızla ilgili koyu halkalar, morluklar ve çökmeler ile ilgili sorunlara sahipseniz cerrahi olmayan bir estetik müdahaleyle çözümü var; GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU.

Özellikle kadınlar 30’lu yaşlara geldiğinde her iki kadından bir tanesi göz halkaları konusunda korku duymaktadır. Oluşan bu göz altı morlukları ile torbalanmaların nedeni ise çoğunlukla genetiğe dayanır. Sadece uyku pozisyonu, alkol ve bazı alerjik durumlar bunu tetiklemekte ve arttırmaktadırlar. Göz yapımıza baktığımızda gözler, her tarafa çok rahatça dönen bir yapıya sahiptir ve özel bir yağ ile çevrelenmişlerdir. Ayrıca adına orbital septum denen bir koruma bariyeri sayesinde de oldukları konum korunmaktadır. Bahsettiğimiz septum genetik yada ilerleyen yaş ile birlikte gevşeyerek yağ torbasınca ileri doğru itilmektedir. Yaş ilerlediği zaman yüzün kemik yapısında incelmeler olacağından kemik normal olarak geriye yönelik hareket etmektedir. İşte bu nedenle gözlerin altında boşluk meydana gelir. Aslında oluşan boşluk çok azda olsa gölgelerden kaynaklı derin görünebilir. .

Göz altı ışık dolgusu göz altındaki çökmelerin, koyu morlukların ve halkaların büyük kısmında etkili. Ancak göz altı torbaları için aynı şey söylenmiyor. Yaşı nispeten genç ve torbaları küçük kişilerde dikkatli yapmak koşuluyla işe yarar. Bunu söyleyebilmenin en iyi yolu tabi doktorunuza muayene olmaktan geçiyor