X
Damatlık Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? Düğün ModasıAlışveriş RehberiSitil Önerileri 29 Kasım 2017

Damatlık Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelin adayının gelinliğine karar verme sureci kadar uzun sürmese de damatlık secimi de damatlar için önemli yer tutmaktadır. Gelinlerin aylar öncesinden başlayan düğün hazırlığı süresinde en rahat olanlar genelde damatlar olur. Mekan secimi, davetli listesi, organizasyon şirketleriyle görüşülmesi gibi konularla genelde gelinler ilgilenir. Damatlara ise damatlık seçimini yapmak kalır.

Peki damatlık seçerken nelere dikkat edilmeli?

Klasik damatlıklardan hoşlananlar için çeşit olarak baktığımızda gelinliğe göre damatlık modellerinde çok fazla alternatif yok. En klasik ve en sık kullanılan model her zaman siyah damatlıklardır. Her zaman şık ve asildir.

Siyah bir smokin ile gecenin prensi sizsiniz

Damatlık modelinize karar verirken omuz kısmının omuzlarınıza tam oturmasına dikkat edin.  Omuz kalıbı dar bırakılmış bir damatlık modeli sizi olduğunuzdan daha dar omuzlu ve basık gösterecektir.

Davet mekanınıza göre seçim yapın. Düğününüz bir otelin balo salonu veya havuz başı gibi şık ve protokol bir mekanda gerçekleşecek ise en uygun tercih smokin olacaktır. Fakat düğününüz kır konseptinde veya bahçe gibi bir mekanda gerçekleşecek ise siyah dışında toprak tonları da tercih edebilirsiniz.

Sahil düğünü yapacaksanız damatlık seçiminiz lacivert, gri veya maviden yana da kullanabilirsiniz.

Damatlığınızı şenlendirin

Aksesuar konusunda damatların çok fazla alternatifi olmasa da kullanacağınız saat, kol düğmesi, damat yaka çiçeği, papyonunuz ve rugan ayakkabılarınızla geceye damganızı vurabilirsiniz.