X
Dudak Bakımı İçin En İyi 3 Yöntem GüzellikCilt Bakımı 05 Ağustos 2017

Dudak Bakımı İçin En İyi 3 Yöntem

Günümüzde kadınlar güzelliklerine çok önem vermeye başladı şüphesiz. Makyaj ürünlerinin yanı sıra doğal yöntemler de oldukça revaçta. Bunlardan dudak bakımı ile ilgili olanları sizler için derledik.

 

Kim istemez ki ruj sürmeden, dolgu yaptırmadan güzel gözüken dudakları?

 

Ruj sürdüğünüzde dudaklarınızdaki ölü derilerin o kusursuz rengi mahvetmesinden yorulduysanız, dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsanız bu yazı tam da sizin için!

 

1- Peeling Yapın!

 

Dudaklardaki kusursuz görünümü bozan en göze çarpıcı ve rahatsız edici şey ölü derilerdir.

Ölü deriler dudaklarda kuruyup kalınca bakımsız bir görüntüye neden olurlar. Bunun için öncelikle onlardan kurtulmak şart. Haftada bir kez sadece toz şeker kullanarak bu görüntüden kurtulabilirsiniz.

 

Parmağınızı kullanarak veya yumuşak kıllı bir diş fırçası ile dudaklarınıza toz şeker ile peeling yapmak sizi ölü derilerden kurtaracaktır.

 

2- Nemlendirin!

 

Peeling yaparak temizlediğiniz dudaklarınızın kurumaması için lip balm veya evde kullandığınız herhangi bir nemlendirici kremle gün içinde ihtiyaç hissettikçe nemlendirin. Bu işlem dudaklarınızın canlı ve taze durmasına yardımcı olacak.

 

Aslında bu iki adım günlük hayatta dudaklarınıza canlılık vermeye yeterli olacaktır ama "bu kadarı yetmez ben dolgun dudaklar istiyorum" diyorsanız tarçın yağı tarifini kaçırmayın.

 

Bonus: Tarçın Yağı- Vazelin

 

Doğal yağların etkileri doğru kullanımda tartışılmazdır. Tarçın yağı da doğanın bize sunduğu nimetlerden biridir. Tarçın yağının faydalarından söz etmeye başlarsak yazımızın sonu gelmez onun için işimize yarayacak özelliğini uzatmadan söyleyelim: "KAN DOLAŞIMINI HIZLANDIRIR".

 

Kan dolaşımını hızlandırması nedeniyle temas ettiği bölgeye dolgunluk ve kızarıklık verme gibi bir etkisi var. Alerjik durumlar dışında gözle teması ve hassas bölgelere uygulanması kesinlikle önlenmelidir.

 

Dudakları dolgunlaştırmak için öncelikle vazelinle dudaklarımızı bolca nemlendiriyoruz. Daha sonra kulak pamuğunun ucuna damlattığımız bir kaç damla tarçın yağını dudaklarımıza sürüyor ardından değişimi görmeye başlıyoruz. İlk başta karıncalanmalar ve koku sizi rahatsız edebilir ama buna zamanla alışacak ve sevmeye bile başlayacaksınız. Bu küçük iksiri düzenli kullandığınızda dudaklarınızın dolgunlaşmaya başladığını fark edeceksiniz.

 

Not: Sıvı formdaki rujlarınızın içine damlattığınız bir kaç damla tarçın yağı da günlük kullanımda işinize yarayacaktır.