X
GECE KIYAFETİNE UYGUN MAKYAJ NASIL YAPILIR? GüzellikGüzellik ÖnerileriMakyajKozmetik ÜrünleriSitil Önerileri 26 Şubat 2019

GECE KIYAFETİNE UYGUN MAKYAJ NASIL YAPILIR?

Günümüz kadınlarının en önemli ilgi odaklarından biri de makyaj konusu. Artık her bütçeye göre makyaj malzemesi bulmak bir hayli kolaylaştı. Çok fazla sayıda marka çok fazla sayıda ürünü piyasaya sürüp son kullanıcı ile buluşturuyor.

Hangi ürün hangi cilt tipine uygun? Gece makyajı nasıl yapılır? Düğün makyajı abartılı olmak zorunda mıdır? Gündüz çok fazla makyaj yapmak gerekli midir? Bu soruların yanıtlarını internette birçok blogda cevaplandırabilirsiniz.

Peki gece makyajı nasıl yapılır?

Öncelikle giyeceğiniz kıyafete göre bu sorunun cevabı değişkenlik gösterebilir. Giyeceğiniz kıyafetin rengi de en az modeli kadar önemlidir. Eğer koyu renkte bir gece elbisesi giydiyseniz örneğin yoğun bir kapatıcı ile (fondöten) ilk önce cildinizi pürüzsüz hale getirmelisiniz. Gözler için dumanlı bir göz makyajı yapmayı tercih edebilirsiniz. Biraz daha sade bir görünüm tercihiniz olacaksa göz makyajınızı daha yumuşak renklerden seçmeyi deneyebilirsiniz. Eğer göz makyajınız koyu renklerden oluşan bir makyaj oluyorsa dudaklarınızı daha sade bir renk kullanarak şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Kaşlarınızı mutlaka bir kaş kalemi ile ya da bir kaş farı ile belirgin hale getirmelisiniz.

Giydiğiniz kıyafet daha gösterişli bir renkten ya da kumaştan oluşuyorsa; örneğin taşlı, pullu ya da parlak bir renkteyse düzgün çekilmiş bir eyeliner makyajınızda önemli bir rol oynacayaktır.

Giydiğiniz elbisenin rengi kırmızı ya da bordo tonlarındaysa yapılması gereken en mantıklı seçim elbiseniz ile aynı renkte bir ruj sürmektir. Eğer bunu tercih etmiyorsanız gözlerinizi ön plana çıkartacak tonlarda bir renk tercih edebilir, yüzünüzün geri kalanını daha yumuşak bir dokuda bırakabilirsiniz.

Son olarak tercihiniz beyaz renkten yanaysa belli ki makyajınızdan ziyade elbisenizi ön plana çıkartmayı tercih ediyorsunuz. O halde gözlerde hafif tonda renkler kullanarak elbisenizi makyajınızın önüne kolaylıkla geçirebilirsiniz demektir. Rujda da yine yumuşak geçişler yapabilirsiniz.

Önemli olan kritik nokta; makyajınızın kıyafetinize uygun olmasıdır. Kırmızı ruju ne zaman süreceğinizi, eyeliner’ı nasıl düzgün çekeceğinizi bilirseniz gece makyajınızı nasıl yapmanız gerektiği ya da yapmamanız gerektiği konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.