X
Geleceğe Yön Veren Ay: Aralık! Astroloji 16 Aralık 2017

Geleceğe Yön Veren Ay: Aralık!

ARALIK-2017 BURÇ YORUMLARI

3 Aralık da yılın en güzel açılarından biri gerçekleşecek ve ay boyunca etkili olacak: Jüpiter-Neptün üçgen açısı. Bu bir şans ve dilekleri gerçekleştirme açısıdır. Su grubu burçlar direkt yararlanırken diğer grup burçlar dolaylı olarak yararlanacaklar.

Yine 3 Aralık da Merkür Yay burcunun 29.derecesinde gerilemeye başlayacak. Gerileme 23 Aralıka dek devam edecek ve 13.derece Yay burcunda sona erecek. Gölge dönemse 12 Ocak 2018 de yani gerilemenin başladığı dereceye Merkür döndüğünde bitecek. Bu dönemde üniversite sınavlarında hatalar, yolculuklarla ilgili yanlış kararlar ve dünya gezintileri, vizelerle ilgili sorunlar, uçak, demiryolları, karayolları, ulaştırma problemleri gözlemlenecek. İletişimle ilgili sorunların kaynağı ise herşeyi bildiğini zannetme veya hızlı düşünmek detayları kaçırmak nedeniyle oluşacak.

Ve öğleden sonra 3 Aralık da İkizler burcunun 11.derecesinde bir dolunay meydana gelecek. Hem güçlü olumlu açılar hem de güçlü sert açılar içeren değişken etkilere sahip bu dolunayda hayatımızın birkaç alanında birden harekette olacağız. Neptün-Jüpiter olumlu açısı düşleri gerçekleştirme şansı sunarken, Güneş ve dolunayın Neptün’le sert açısı bir başka alanda düş kırıklığı yaratacak. Satürn-retro Merkür kavuşumu yanlışşünmenin kendi kendimizi engelleyeceğini anlatırken durumu değiştirememek iyi de olacak. Mars-Uranüs karşıtlığı adalet ve bencillik arasındaki uçurumu fark etmemizi sağlarken, Mars, Satürn olumlu açısı sürekliliği önemsemenin kurtarıcı yanını gösterecek.

18 Aralık da Yay burcunun 26 derecesinde bir yeniay oluşacak. Eğitim ve seyahat sisteminde yenilik yaratırken ( yeniay-Uranüs olumlu açısı), yeniliklerin sürekliliğini de mümkün kılacak. Çünkü yeniay-Satürn kavuşumunda gerçekleşiyor. Merkür’ün Ay düğümleriyle olumlu bağlantısı da geleceğe yatırım niteliğinde anlaşmalar yapılmasını sağlayacak.

20 Aralık da Satürn Oğlak burcuna yerleşerek tam olarak 17 Aralık 2020 ye kadar burada kalacak ve sonra Kova burcuna geçiş yapacak.

Satürn Oğlakda güçlenmesi gereken zayıf alanları gösterecek özellikle kariyer ve otoritelerle ilişkiler alanlarında. Saçmalıkları azaltmak ve müsrifliğe son vermek yine bu transitte yapacaklarımız tabii birde gerçekçi olmak. Yalnızlığı sevmek, hiçbir şeye sahip olmamanın hafifliğini hissetmek, sadeleşmek veya her şeyini kaybetmek bu transitin deneyimleri olacak. Anahtar kelimeler, sabır, çaba ve süregelen düzeni devam ettirmek olmalıdır.

Mutlu yıllar dilerim.

YÜKSELEN BURCUNUZU OKUMAYI UNUTMAYIN

KOÇ: Merkür gerilemesi seyahatlerinizi ve eğitim yaşamınızı olumsuz etkileyecek ay boyunca dikkatli olmalısınız. Yakın çevrenizi değiştirmek ayın ilk yarısında mümkünken, uzak çevrenizle daha sıkı bir bağ kurmak ayın ikinci yarısında. Ve Satürn 20 sinden itibaren kariyeriniz için daha fazla çaba göstermenize destek verecek. Zorluklar ve engeller karşısında sabırlı olmayı öğreneceksiniz.

BOĞA: Ödemeler ve alacaklarla ilgili hatalı kararlar alabilirsiniz. Ay boyunca unutkanlıklar başınıza dert açabilir. Ayın ilk yarısında borçlarınızın bir kısmını tamamlamanız hem rahatlatıcı hem zorlayıcı olacak. Ayın ikinci yarısında yeni bir kredi almak veya miras, telif gibi bir gelir hayatınıza renk katacak. Satürn ay sonuna doğru düzenli ve yorucu seyahatleri veya zorlayıcı bir eğitimi başlatıyor.

İKİZLER: Yöneticiniz Merkür evlilik ve ortaklık alanında gerilerken ilk aklınıza gelen ayrılmak olacak. Ayın ilk yarısında oluşan dolunay da ya kendinizi yenileyecek ya da ilişkilerde bir dönüşüm yaratacaksınız. Ayın ikinci yarısında yalnızlığınıza son verecek yeni kararlar ve tekliflerle yeniden güçleneceksiniz. Satürn’ün Oğlak burcuna yerleşmesiyle borçlar ve ödemeler engele dönüşebilir.

YENGEÇ: İş alanınızda gerileyen Merkür ay boyunca hata yapmanıza neden olabilir evrakları 2 kez kontrol etmelisiniz. Ayın ilk yarısında kötü alışkanlıklarınızdan birine veda edecek rahatlayacaksınız. Ayın ikinci yarısında yeni iş teklifleriyle ufkunuz genişleyecek. Satürn karşıt burcunuza yerleştiğinde yakınlarınızdan birinin sorumluluğunu almaya mecbur kalacaksınız.

ASLAN: Merkür gerilemesi ay boyunca çocuklarınızla veya partnerinizle ilişkinizi, projelerinizi sekteye uğratabilir. Ayın ilk yarısında arkadaşlarınızdan biriyle vedalaşmanız gerekirken, ayın ikinci yarısında yeni bir aşka veya projeye evet diyebilirsiniz. Satürn ayın sonuna doğru Oğlak burcuna geçerek iş yaşamınızda zorlu ama sabırlı bir dönemi başlatacak.

BAŞAK: Yöneticiniz Merkür ev ve yuva alanınızda gerileyerek tahammül sınırınızın zorlanmasına neden olacak. Ayın ilk yarısında kariyerinizle ilgili bir tamamlanma yaşayacak, susmak ve içinize atmak zorunda kalacaksınız. Buna rağmen büyük bir düşünüz gerçekleşebilir. Ayın ikinci yarısında evde bir yenilik yapacak sürekliliği olan bir mülk veya arazi alacaksınız. Satürn aşk ve çocuklarla ilişkide yükü arttırabilir.

TERAZİ: Yakın çevrenizle ilişkileriniz Merkür gerilemesinin etkisiyle riske girebilir. Ayın ilk yarısında kurslar, seyahatler tamamlanıp sertifika alabilirsiniz ve eve dönüş kesinleşebilir. Ayın ikinci yarısında yeni, bir çevreye girecek daha mutlu hissedeceksiniz. Satürn ev ve yuva alanınıza geçerek mülk sahibi olmanız ve bir ailenin sorumluluğunu almanız için zorlayacak.

AKREP: Mali konularda hatalı kararlar alma eğiliminde olacağınız bir aydasınız. Merkür gerilemesinin etkisi ihmal edilemez. Ayın ilk yarısında borçlarınızı tamamlamak zorunlu olabilir ve aynı zamanda rahatlatabilir. Ayın ikinci yarısındaysa yeni bir gelir kazanma şansı bulacaksınız. Satürn ay sonuna doğru burç değiştirdiğinde, yakın çevrenizle ilgili sabır döneminizde başlayacak. Alışkanlıklarınızı değiştirmeyeceksiniz.

YAY: Ayın başından itibaren Merkür gerilemesi nedeniyle aşırı dikkatsiz ve sorunlu hissedeceksiniz. Ayın ilk yarısında eşinizle veya ortağınızla yolları ayırmak isteyeceksiniz. Ayın ikinci yarısındaysa kendinizi görünüşünüzü ve kişisel stilinizi yenileyeceksiniz. Satürn’ün Oğlak burcundaki yolculuğu parayla ilişkinizi değiştirecek. Biriktirmeyi ve yatırım yapmayı öğreneceksiniz.

OĞLAK: Geçmişiniz ve kendinizle ilgili düşünceleriniz ay boyunca hatalı olacak. Ayın ilk yarısında iş alanınızda bir sonlanma yaşayacaksınız. Hayal kırıklıklarının nedeni yakın çevreden birisi. Ayın ikinci yarısında ruhunuzu ve geçmişinizi yenileyeceksiniz. Yakınlarınızın sağlık sorunları bitebilir. Satürn 20’sinden itibaren burcunuzda. Bu sizi kısmen rahatlatacak ve yeniden sabırlı olmayı hatırlayacaksınız.

KOVA: Arkadaşlarınızla aranızda sert rüzgarların estiği yalnız kalmak isteyeceğiniz bir ay yaşanacak. Merkür gerilemesi tahammülünüzü yok edebilir. Ayın ilk yarısında aşk ve projelerle ilgili beklentileriniz gerçekleşebilir. Kendinizi engellememelisiniz. Ayın ikinci yarısında yeni dostlar yaşamınıza katılacak. Satürn Oğlak burcundayken ruh sağğınızı korumalı, karamsarlıktan uza durmalısınız.

BALIK: Kariyer yaşamınızda büyük hatalar yapabilirsiniz. Merkür ay boyunca sorun kaynağına dönüşecek. Ayın ilk yarısında ev ve aile yaşamınızda bir tamamlanma ve sonlanma yaşanabilir. Ayın ikinci yarısındaysa kariyerinizde yeni ve anlamlı bir başlangıç yaşayacaksınız. Satürn transiti yalnızlığınızı arttırabilir. Dostsuz ve izole bir hayata geçiş yapabilirsiniz.

Su Karakuş

www.sukarakus.com