X
Islak görünümlü (Strobing) makyaj nasıl uygulanır? Nerede Bulurum 15 Mart 2019

Islak görünümlü (Strobing) makyaj nasıl uygulanır?

Son zamanların en trend makyaj tekniği ; Islak görünümlü (Strobing) makyaj! Peki ışıl ışıl, sağlıklı bir görünüm için bu makyaj tekniği nasıl uygulanıyor? Eğer devamını merak ediyorsanız yazımıza bir göz atın!

İlk adım: Cildini hazırla

Strobing tekniği temizlenmiş ve nemlendirilmiş cilde uygulandığında çok daha doğal görünür. Bu nedenle makyajına başlamadan önce cildini temizleyip ardından cilt tipine uygun nemlendiricini uygulamalısın.

İkinci adım: Ten makyajı

Işıltılı bir makyaj bazını tüm yüzüne uygulayarak işe başlayabilirsin. Sonrasında da ışıltılı bir makyaj altı bazı uygula. Ardından tenine aydınlık bir görünüm sağlayabilen ve ışıltı katan, cilt rengine uygun tondaki fondötenenini uygula. Eğer akne izlerin veya gözaltı morlukların varsa, bu bölgelere kapatıcı uygulayıp, parmaklarınla hafif tampon hareketlerle uygulayabilirsin.

Yanaklarına renk katmak için de, sevdiğin renkte ışıltılı bir allığı elmacık kemiklerine uygulayabilirsin.

Üçüncü adım: Aydınlatmak

Şimdi sıra strobing makyajının sırrına geldi! Strobing yapmak için illa ki highlighter edinmene gerek yok! Açık tonda, ışıltılı bir göz farıyla da bu görünümü elde edebilirsin. Açık tonda göz farını, ilk önce makyaj fırçanla kaş kemiğine, elmacık kemiklerinin üzerine ve bu iki kısmın bağlandığı noktaya uygula. Parmak uçlarınla da dağıt.

Dördüncü adım: Göz ve dudak makyajı

Strobingde amaç cildin ışıltısını ortaya çıkarmak olduğu için göz ve dudak makyajının sade olması gerekir. Gözlerine bolca maskara, dudaklarına ise ıslak görünümü pekiştirmek için parlatıcı uygulayarak makyajını sonlandırabilirsin.