X
Kadınlarda Yeni Trend: Takım Elbise ModaModaModa trendleri 17 Eylül 2017

Kadınlarda Yeni Trend: Takım Elbise

Takım elbise deyince aklınıza ilk ne geliyor? Takım elbise giyen erkekler tabii ki değil mi? Haklısınız çünkü takım elbise de erkeklerin tekelinde gibi görünen kıyafetlerden biriydi. Tıpkı bir zamanlar pantolonda olduğu gibi. Ancak günümüz kadınları bu durumda dur dedi. Her alanda ben de varım diyen kadınlar takım elbise konusunda da ek atarak bu konuda da gayet başarılı bir çizgi yakalamış durumda. Günümüzün son trendlerinden biri kadınlarda takım elbise. Kadın da takım elbise giyer mi demeyin çünkü giyer hatta gayet de güzel giyer.

Özellikle bilindik markaların kadın takım elbise tasarımlarına da ağırlık verdiği ve birçok kadının da seçimleri arasına takım elbiseyi eklediğini belirtebiliriz. Gözünüzde canlanan takım elbiseler öyle erkeklerin giydikleri gibi birebir aynısı değil tabii ki. Çoğu model daha kadınsı, hatta dekolte ağırlıklı. Elbette maskülen tarzda takım elbise tercih eden kadınlar da var ama asimetrik kesim ceketlerle ve dar kesim pantolonlarla kendi takım elbiselerini oluşturmuş durumda kadınlar. Kadınların tercih ettiği takım elbiseler de tıpkı erkeklerin tercih ettiği takım elbiseler gibi birçok farklı renk seçeneği ile karşımıza çıkabiliyor: Siyah, beyaz, saks mavisi, kahve ve bej tonlarıyla oluşturulmuş ceket pantolon takımlar tercih sebebi.

Takım elbise diyince ceketi sadece pantolon ile kombinlemek gelmesin. Pekala mini bir etek, kalem etek, mini bir keten şort ile de kendi takım elbise tarzlarını oluşturabiliyor kadınlar. Özellikle yabancı yıldızların son zamanlarda tercih ettiği takım elbiseler, Türkiye’de yaşayan modacılara da ilham kaynağı olmuş durumda. Klasik giyim tarzının dışına çıkmak isteyen birçok ünlü ünsüz  kadın takım elbise trendinde ayak uydurmuş durumda.

Her alanda olduğu gibi modada da erkekler ile rekabet içerisinde olabileceğini kanıtlamış kadınlar takım elbise konusunda da +1 puanı haketmiş durumda. Önemli olan insanın kendine yakışanı giymesi ise, takım elbiseyi kendine bir hayli yakıştırmış bir kadın da pekala takım elbise giyebilir. Bir takım elbise bir kadını olduğundan daha da çekici hale getirebilir. Dünya yıldızlarında bu örneklere rastlamak da bir hayli mümkündür.