X
Kirpik Tipine Göre Rimel Seçimi Güzellik ÖnerileriMakyajAlışveriş RehberiModa trendleriKozmetik Ürünleri 11 Nisan 2019

Kirpik Tipine Göre Rimel Seçimi

Kirpiklerin uzun ama düz olduğu için belirgin değil mi? Ya da yeterince kıvrık ama kısa olduğu için hacimli durmuyor mu? Hepsinin çözümü var merak etmeyin!

2019’da Ünlü tasarımcıların defilelerinde gördüğümüz üzere, bu yaz kirpikler oldukça ön planda! Podyumlarda hacimli, dramatik ve oldukça yoğun kirpik görünümleriyle bu sezon kirpiğe doyacağız.

Herkesin bildiği üzere her kirpik tipine ve ihtiyacına göre çeşit çeşit maskaralar mevcut. Peki hangisini neye göre seçeceğiz? Devamı aşağıda!

 

1.Uzun-düz kirpikler

Öncelikle eğer kullanımı açısından bir çekinceniz yoksa bir kirpik kıvırıcıdan yararlanmanızı tavsiye ederiz. Bu işlem kullanacağınız rimelin performansını artırarak çok daha kıvrık görünmesini sağlayacak. Sonrasında hacim sağlayan, kıvrımlı bir maskara ile uzun kirpiklerinizin daha kıvrık ve dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Takma kirpik etkisine hazır olun!

2.Kısa-düz kirpikler

Eğer kirpikleriniz düz ve kısaysa, fırçası plastik olan ve kirpiklerinizi kavrayıp daha uzun görünmesini sağlayan rimeller kullanmalısınız. Rimelinizi tek kat uygulamak yerine iki veya üç kat uygulayarak daha fazla hacim verebilirsiniz. Öncesinde bir kirpik kıvırıcıdan yararlanarak kullandığınız maskaranın performansını artırmış olursunuz.

3.Açık renk kirpikler

Doğal bir sarışın ya da kızıl saçlıysanız çok büyük ihtimalle kirpikleriniz açık renktedir ve belirgin olmadıkları için sanki kirpiğiniz yokmuş gibi görünür. Sizin için ideal olan, kahve tonlarındaki maskaralardır. Siyah tonda bir maskara kullandığınızda, doğal görünümünden uzaklaşmış, yapay görünmüş olursunuz.

4.Kıvrımlı uzun kirpikler

Öncelikle söylemeliyiz ki gerçekten çok şanslısınız. Çünkü kirpikleriniz hem uzun hem de kıvrımlı! Yine de biraz hacim vermek ve belirginleştirmek için orta büyüklükte fırçası olan bir maskarayla gözlerinize derinlik verebilirsiniz.

5.Kıvrımlı kısa kirpikler

Kirpikleriniz kıvrımlı ama kısaysa, daha uzun kirpik görünümü oluşturmak için, çift taraflı maskaralardan yararlanabilirsiniz. Önce baz kısmını kirpiklerinize uygulayarak hacim verip, ardından diğer tarafı ile uzunluk sağlayabilirsiniz.