X
Kışın Balayı Yapacaklar İçin Öneriler Düğün ModasıEvlilikNerede BulurumSeyahat ve Tatil 02 Kasım 2019

Kışın Balayı Yapacaklar İçin Öneriler

Yaz düğünlerine alternatif olarak sonbahar ve kış aylarında evlenenler için balayı yeri seçmek oldukça zordur. Romantik ve eşsiz bir tatil yaparak unutulmaz bir balayını yaşamak isteyenler için kış mevsiminde balayı yerleri da elbette mevcuttur. Bu yazımızda sizlerle kışın balayı yapacaklar için alternatif öneriler sunuyoruz!

Kayak Sevenlere Bembeyaz Bir Başlangıç Fırsatı

Kış mevsimi ile akıllara gelen bembeyaz kar örtüsünün soğuk havayla birlikte yarattığı o eşsiz havada balayını geçirmek isteyenler varsa ülkemiz bunun için oldukça elverişli fırsatlar sunuyor. Uludağ, Palandöken, Kartalkaya ve Kartepe gibi merkezler balayını romantik şekilde yaşamak isteyenlere özel fırsatları sunuyor.

Kayak yapılabilen, şömine başında keyifli sohbetler edilebilen ve karın zevkini çıkararak eğlenmenin ayrıcalığının da yaşandığı kış mevsimi için ülkemizdeki kayak merkezleri değerlendirilmelidir. İnsanlardan uzak ve daha sakin bir balayı için butik otellerin olduğu kayak merkezlerinde hem eğlenip hem de dinlenmek isteyenlere pek çok fırsat her zaman vardır.

Sıcaktan Vazgeçmeden Eğlenceli Bir Balayı

Kış mevsimi özellikle kaplıca ve termal merkezlerin yoğunlaştığı yerlerde turizmi hareketlendirirken çiftlere de alternatif oluyor. Yalova, Denizli, Afyon ve Bolu termal otelleri çok iyi seçenektir. Çeşitli SPA merkezleri, kaplıcalar ve masaj salonları dinlenmek ve zengin içeriklere sahip otelleri ile de dikkat çekicidir.

Doğanın Tam Kalbinde Dinlenmenin Ayrıcalığı

Balayı için doğayla iç içe olan bir ortamı tercih etmek isteyen çiftler için de yeşilin maviyle buluştuğu özel yerler oldukça cezbedicidir. Öncelikle Yedigöller, Ağva, Polonezköy, Abant, Şile ve Sapanca gibi yerlerden birini tercih edebilirsiniz. Kış mevsimi için balayı planınızı buralarda ederek unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz.

Yurt dışında Sıcak Bir Ülkede Safari Yapma Fırsatı

Son yılların en popüler yerlerinden olan Dubai kış mevsimi için ülkemizden kaçan balayı çiftlerine ev sahipliği yapıyor. Uçsuz bucaksız kumsalları, alışveriş merkezleri, modern mimarisi ve çölleriyle safari fırsatı sunarak balayı çiftlerinin ilgisini çekiyor.

Uzak ve Sakin Bir Balayı Seçeneği

Balayı çiftlerinin yurt dışı destinasyonlarında en çok ilgi gösterdiği ülkelerden olan Tayland tapınakları, masmavi denizi ve adalarıyla çok özel fırsatlar sunuyor. Thai ve refleksoloji masajı ile rahatlarken dinlenebileceğiniz bir ülkeyi bu şekilde balayı konseptiyle değerlendirmenin ayrıcalığını yaşamak için her mevsim Tayland'ı ziyaret edebilirsiniz. Son zamanların popüler yerlerinden biri olan Bali Adası da gitmeniz gereken yerlerden bir tanesi.