X
Moda Haftasına Damga Vuran 2020 İlkbahar/Yaz Trendleri ModaModaModa trendleriModa SözlüğüSitil Önerileri 07 Kasım 2019

Moda Haftasına Damga Vuran 2020 İlkbahar/Yaz Trendleri

Bildiğiniz üzere Paris Moda Haftası, moda sektörünün nabzını tutan bir etkinliktir. Pek çok ünlü marka yılın ilk kreasyonlarını Moda Haftası etkinliği vasıtasıyla tanıtır. Christian Dior defilesi ile açılan moda haftasında 2020 ilkbahar yaz tasarımları tek tek görücüye çıktı. İşte en iyi markaların damga vurduğu bu etkinlikte mutlaka görmeniz gereken koleksiyonlar ve trendleri!

ALEXANDER McQUEEN 2020 İLKBAHAR YAZ KOLEKSİYONU

Paris Moda Haftası kapsamında yankı uyandıran ilk isimlerden biri Alexander McQueen oldu. Dünyaca ünlü bu markanın kreatif direktörü olan Sarah Burton, özellikle elle işlenmiş iki gece elbisesi ile büyük hayranlık uyandırdı.

Markanın tüm çalışanlarını üretim sürecine sokan koleksiyonu yeni sezonun ilkbahar ve yaz modasına damga vurmaya hazır gibi gözüküyor.

BALMAIN 2020 İLKBAHAR YAZ KOLEKSİYONU

Balmain de moda haftasının en iyi defilelerinden birini gerçekleştirdi. “Kim olduğunu sahiplen” sloganı ile koleksiyonunu sergileyen markanın tasarımlarında bol bol etnik dokunuşlar görmek mümkün olacak. Koleksiyonda doksanlı yılların izlerine rastlamak da mümkün olacak. Markanın tasarımcısının çocukluk dönemlerine odaklanan bu koleksiyonu kesinlikle göz ardı etmeyin.

STELLA McCARTNEY 2020 İLKBAHAR YAZ KOLEKSİYONU

Stella McCartney de moda haftasının en iddialı isimlerinden biri olmayı hak ediyor. Koleksiyonunda tüketim alışkanlıklarına ve çevre kirliliğine değinmeye çalışan markanın tasarımları da bir hayli ses getirdi. Sürdürülebilir moda anlayışını taşıyan tasarımların %75’i doğa dostu materyallerden üretilmiştir. Çevre duyarlılığını ön plana çıkaran bu tasarımlarda sportif şıklığın izlerini görmek de mümkün.

CELINE 2020 İLKBAHAR YAZ KOLEKSİYONU

Paris Moda Haftası’nın bir diğer iddialı ismi de dünyaca ünlü tasarımlarıyla büyük ses getiren Celine oldu. Markanın özellikle altmışlı ve yetmişli yıllara yaptığı vurgular pek çok kişi tarafından büyük beğeni topladı. Bu yüzden koleksiyonda bol bol çizme ve İspanyol paça pantolon görmek de mümkün.

SAINT LAURENT 2020 İLKBAHAR YAZ KOLEKSİYONU

Paris Moda Haftası kapsamında düzenlenen en çarpıcı defilelerden birine imza atan Saint Laurent, defileyi izlemeye gelenlere keyifli anlar yaşatmayı başardı. Koleksiyonun parçalarına bakıldığında ise bol bol kısa şort, yırtık bermudalar ve huni şeklindeki çizmeler görmek mümkün. Marka, kapanış yürüyüşünü de dünyaca ünlü manken Naomi Campbell ile yaparak büyük alkış toplamayı başardı.

CHRISTIAN DIOR 2020 İLKBAHAR YAZ KOLEKSİYONU

“Doğaya saygı duymak bizi özgürleştirir.” Mottosu ile yola çıkan Christian Dior da çevre destekçisi tasarımlarıyla ilgi odağı haline gelmeyi başardı. Sürdürülebilir moda anlayışına odaklanan bu dünyaca ünlü markanın tasarımları da oldukça dikkat çekiciydi. Asilik temasını konu edinen tasarımlarda uzun kollu elbiseleri ve mini ceketleri görmek mümkün.

BALENCIAGA 2020 İLKBAHAR YAZ KOLEKSİYONU

Son zamanların en popüler markalarından biri olan Balenciaga da moda haftası kapsamında gerçekleşen en çarpıcı defilelerden birine ev sahipliği yaptı. İddialı ve çarpıcı koleksiyonu ile yine şaşırtmayı başaran markanın özgür tasarımlarına mutlaka göz atmalısınız.