X
Saça Nem Kazandırma Ve En İyi 7 Saç Nemlendirme Yöntemi SağlıkSaç Bakımı 27 Kasım 2017

Saça Nem Kazandırma Ve En İyi 7 Saç Nemlendirme Yöntemi

Hayalinizdeki saça nem kazandırma isteğiniz o kadar da zor bir şey değil. Saçlarınızı soğuk suyla yıkamak ve durulamak, gerçek saç kıllarından yapılmış bir fırçayla saçınızı taramak gibi birçok kolay yöntemle parlak, capcanlı ve sağlam saçlara kavuşabilirsiniz.

Nemli Görünen Saçlar İçin Ne Yapılmalı?

1-Her zaman doğallığı tercih edin: Plastik, ucuz ve saça zarar veren fırçanızı atıp yerine doğal saçlardan yapılmış bir fırça satın alın. Bunun gibi taraklar her saçınızı taradığınız zaman saçtaki yağları eşit miktarda dağıtır ve saça doğal bir parlak görünüm kazandırır.

2-Alkollü ürünler kullanmamaya dikkat edin: Alkol, rutubet, nem ve hava kirliliği saçlarımızın doğal parlaklığını kaybetmesine neden olabilir. Her zaman aldığımız sağlıklı ve uygun görünen saç kremleri ve köpükleri alkol içerir. Bu nedenle eğer saç yapınız kuruysa veya kurumaya müsaitse köpük yerine serum kullanabilirsiniz.

3-Saçınızı doğru ve özenli bir şekilde yıkayın: Saçlarımızı haftada bir kaç defa yıkamak yeterli olacaktır. Ama içiniz rahat etmiyor ve saçlarınızı neredeyse her gün yıkayan biriyseniz; önce saç serumunu kullanın, sonra saçlarınızı yıkamadan sadece saç diplerinizi yıkayın ve ardından durulayın.

4-Soğuk suyla yıkamak her zaman iyidir: Vücudumuzu soğuk suyla yıkamak vücuda iyi geldiği gibi saçlara da iyi gelen bir şeydir. Çünkü saçlarınızı soğuk suyla yıkadığınız zaman yumuşak, canlı bir görünüm elde edersiniz. Saçlarınızı kuruttuktan sonra da soğuk hava vermeniz bunun gibi etki yapabilir.

5-Kıvırcıklaşmasına engel olun: Saç yapılarımız gözeneklidir ve bu gözenekler havadaki nemi kapar, buda nemli havalarda saçların istenmeyen bir şekilde kabarmasına neden olur. Saçınızın gün ortasında kıvırcık ve kabarık olmasını istemiyorsanız, evden çıkarken saçlarınızı kurutup çıkmalısınız.

6-Isı tedavisi: Çoğu kadın sıcağın saçlarını kuruttuğunu düşünür. Fakat ısı doğru bir şekilde kullanıldığı zaman saça hacim ve parlaklık verir. Kuaföre gitme ihtimaliniz düşük olsa bile ayda bir defa saçınıza maske ya da sıcak bakım uygulayın. Ürünü saçınıza uyguladıktan sonra mutlaka saçınızı sıcak havlu ile sarın.

7-İyonlu aletlere yatırım yapabilirsiniz: Saç kurutma aletleri, düzleştiriciler ve maşalar saçların elektriklerin önledikleri için değil saça hacim ve parlaklık kazandırdıkları içinde yatırım yapılmaya değer ürünlerdir. İyonlu seramik ürünler saçların güçlenmesini ve parlaklık kazanmasını sağlar.