X
Size en yakışan kırmızı tonu nasıl bulursunuz? ModaModaAlışveriş RehberiModa trendleriModa SözlüğüSitil Önerileri 06 Mayıs 2019

Size en yakışan kırmızı tonu nasıl bulursunuz?

Kırmızı, kuşkusuz her kadının azıcık bile olsa zaafı olan bir renk. Canlılığı ve ilgi çekiciliği bir yana, tutkulu ve cesur kadınların vazgeçilmezi. Kırmızıyı çok seven moda sever okurlarımız için, size en çok yakışan kırmızı tonu bulmanız için rehber niteliğinde bir yazı paylaşıyoruz!

 

İddialı kadınların en çok sevdiği renk olan kırmızı, eğer kendi cilt alt tonunuz ile uyum sağlayan tonu bilmezseniz, yanlış seçimler ile size yakışmadığını düşünebilirsiniz. Doğru tonu bulduğunuz takdirde, kırmızı herkesin kullanabileceği, ve yakışacağı bir renktir. Peki nasıl bulacağız?

Soğuk alt tona sahip kişilerin kırmızının bordoya çalan, içinde mavi yansımaları olan kırmızı tonları kullanması gerekir.

Sıcak alt tona sahip kişiler ise, içinde sarı yansımalar bulunan turuncuya çalan tonları kullanması uygun olur.

Sıcak mı yoksa soğuk mu alt tona sahip olduğunuzu bulmak için ise şu adımları izleyebilirsiniz;

Gün ışığında bileklerinize baktığınızda damarlarınız yeşil ise sıcak alt tona sahip olduğunuz anlamına gelir. Sıcak alt ton, sarı alt ton olarak da adlandırılır.

Eğer gün ışığında bileklerinizdeki damarlar mavi ise, soğuk alt tona sahipsiniz demektir. Sğuk alt tonlu kişilerin cilt altındaki pigmentler pembe olduğu için, lacivert ve pembe tonları yakışır.

Hem yeşil hem de mavi damarlarınız var ise, nötr alt tona sahipsiniz demektir. Bu oldukça şanslısınız demek. Çünkü istediğiniz rengi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Cilt alt tonu cilt rengi ile aynı anlama gelmez. Esmer bir kadın soğuk alt tonlu ya da beyaz tenli bir kadın sıcak alt tona sahip olabilir.

Sadece kıyafet değil makyaj, aksesuar gibi konularda da kendi cilt alt tonunuzu dikkate alarak hareket ederseniz, size en çok yakışan renkleri bilmiş ve uygulamış olursunuz.

Yanlış bir kırmızı seçimiyle çekici bir görünümden oldukça uzaklaşıp, alaturka ve demode görünürsünüz. Doğru renk seçimi bu anlamda çok önemlidir. Stil, aynı zamanda enerji ve karakterle bütünleşen bir olgu olduğu için, sizi olduğunuzdan çok daha farklı yansıtan, negatif gösterebilirsiniz.

Şimdi cilt alt tonunuzu öğrenin, ve size en çok yakışan kırmızı tonunu bizimle paylaşın!