X
‘’Smokey Eye’’ Yapmanın Püf Noktaları! GüzellikGüzellik ÖnerileriMakyajKozmetik Ürünleri 20 Nisan 2019

‘’Smokey Eye’’ Yapmanın Püf Noktaları!

Dumanlı göz makyajını hepimiz çok seviyoruz. Özellikle gece dışarı çıkarken, bir davete giderken ya da düğüne katılırken vs en çok tercih edilen göz makyajı ama iş yapmaya gelince herşeyi elimize yüzümüze bulaştırıyoruz… Merak etmeyin zor değil. Birkaç püf noktasıyla siz de bu çekici gözlere kavuşabilirsiniz!

 

1-Degrade, yani gözün dış kısımlarına doğru koyulaşan Cat Eye bir görünüm istiyorsanız, gözün dış köşesine yan duran bir V şeklinde (<) kullanacağınız en koyu rengi seçip yerleştirin. Sonrasında bir karıştırma fırçasıyla hafifçe dağıtmaya başlayın. Çok sıkıcı kabul ama bırakmak yok. İyi dağıtılmış bir far hem kaliteli hem de profesyonel duracak!

 

2-Göz kapağınızın tamamını katlanma gölgesini geçmeyecek şekilde siyah bir kalem ile boyayın. Sonrasında ise sevdiğiniz ve size yakıştığını düşündüğünüz bir far ile kenarlarını dağıtın. Üşenmek yok en önemli şey dağıtmak demiştik!

 

3- Bütün göz kapağınızı kahverengi bir far ile boyadıktan sonra alt kirpik diplerinizede aynı işlemi uygulayın. Sonrasında çekeciğiniz ufak bir eyeliner hem gözünüzü şekillendirin, hem daha romantik bir hava verin. Ardından süreceğiniz maskara ile zaten noktayı koymuş bulunuyorsunuz!

 

4-Göz pınarlarınızı aydınlatın! Hangi makyajı yaparsanız yapın göz pınarlarınızı aydınlatmak hem sizi olduğunuzdan daha genç ve fresh gösterecek hem de gözünüzü büyütecek!

 

5-Göz kapağınıza uyguladığınız koyu far, üst kirpik diplerindeki ten renginizin görünmesine ve dolayısıyla yarıda kalmış, gelişigüzel yapılmış bir görünüme sebep olur. Hollywood Liner diye adlandırılan üst kirpik diplerinin iç tarafına uygulayacağınız kalemle güzelliğinizi tamamlayın.