X
Sokak Modası Trendleri ve Nasıl Giyilir? ModaModaDüğün ModasıAlışveriş RehberiModa trendleriModa SözlüğüSitil Önerileri 04 Kasım 2019

Sokak Modası Trendleri ve Nasıl Giyilir?

Sokak modası, moda dünyasının en çarpıcı ve en rahat kavramlarından biridir. Günlük hayatta giydiğiniz kıyafetlere küçük dokunuşlar ile çarpıcı bir görüntü kazandırabilir ve sokak tarzının en iyi temsilcilerinden biri olabilirsiniz. İşte yeni sezonda sokak stilini, yılın moda anlayışına uygun tavsiyeleri ile sizlerle paylaşıyoruz.

SOKAK STİLİNİN OLMAZSA OLMAZI: SALAŞ KAZAKLAR

Sokak stili denildiğinde ilk akla gelen şüphesiz bol kesim salaş parçalar oluyor. Sonbahar kış modasına en uygun salaş kesim kazaklar her yıl olduğu gibi bu sene de revaçta. Canlı ve pastal renklerden oluşan boğazlı ya da bisiklet yaka salaş kazakları her türlü pantolon ya da etekle de kombinleyebilirsiniz.

 

 

Senenin en çok tutulan trend renklerinden olan mercan rengi kazakları tercih edebileceğiniz gibi neon renkli canlı modelleri de deneyebilirsiniz.

Renklerin yanı sıra tarzınıza biraz da desen gelsin diyorsanız altmışlar modasına uygun desenleri kullanabilir ya da ekose modellere yönelebilirsiniz. Siz de sokakta bile şık olmak istiyorum diyenlerdenseniz yapmanız gerekenler işte bu kadar kolay.

DERİ CEKETLERE SOKAK DOKUNUŞU

Sokak modası dendiğinde akla ilk gelen tercihlerden olan deri ceketler de bu listenin başında yer alıyor. Bu senenin deri ceket modellerine bakıldığında ise kemerli ve püsküllü parçaları görebiliyoruz. Salaş ve günlük stilin en iyi modellerinden olan bu tarz deri ceketleri etek ya da pantolon ile rahatça kombinleyebilirsiniz. Hem şıklık hem de rahatlık istiyorum derseniz de günlük elbiseler için de önü açık ve salaş kesim deri ceketleri düşünebilirsiniz.

 

 

Benim deri ceketim herkesten farklı olsun diyorsanız da yakası ya da arka kısmı işlemeli farklı modellere bakmanızı da tavsiye ediyoruz.

MODAYA VINTAGE DOKUNUŞU

Bu senenin en etkileyici moda konularından biri de geçmişe dönüş oluyor. Hem podyumda hem de sokak modasında özellikle altmışların ve seksenlerin moda etkisini görmek oldukça mümkün. Neon renklerin moda dünyasına gök taşı gibi düşmesiyle birlikte seksenler modası günümüzde de daha yumuşak bir biçimde de olsa kendisini belli etmeye devam ediyor. Günlük yaşantınızda da giyebileceğiniz canlı renkler ile sokakta tarzınızı ortaya koyabilirsiniz.

  

 

Bunun yanı sıra altmışların ekose ve kaz ayağı desenlerini de her yerde görebilirsiniz. Özellikle sokak tarzı için bu desenlere yönelmek oldukça popüler.

Siz sokak stilini nasıl uyguluyorsunuz? Bizimle paylaşın!