X
Trendler; Mini Baget Çantalar! ModaModaTakı ve AksesuarAlışveriş RehberiModa trendleriModa SözlüğüSitil Önerileri 27 Kasım 2019

Trendler; Mini Baget Çantalar!

Modanın zaman zaman dönemde geriye giderek kendini tekrar ettiğini hepimiz biliyoruz. Zamanda geçmişe dönerek vintage parçalar ile bir stil oluşturmak oldukça trend.

Bu sefer zaman makinesinde 90’lara dönüyoruz!

90’lı yılların en favori parçalarından biri olan mini baget çantaları, lüks markaların ikonik modelleriyle yakın merceğe alıyoruz!laugh

Eğer ünlü markaların 90’lı yıllarda ikonik hale gelen bu mini baget çantaları orijinal olarak satın almak isterseniz 2.el lüks çanta mağazalarına ya da internette bulunan bazı 2.el ürün satın alabileceğiniz platformlara yönelmeniz gerekiyor. Normalde bir mağazaya gidip satın alabileceğimiz türden bir alışveriş yapamıyoruz. Tek handikapı bu olsa gereksad ama bir güzel tarafı da bulunması çokta kolay olmadığından biri çantanızı çok beğendiğinde aynısından gidip alamıyor!devillaugh

‘’Ben o kadar uğraşamam’’ ya da ‘’Lüks markalar benim için pahalı daha uygun fiyatlısı yok mu bu çantaların?’’ dediğinizi duyar gibiyim. Tabii ki var!laugh Hem çok şık ve güzel hem de uygun fiyatlı mini baget çanta versiyonlarını da sizinle paylaşacağız.

Öncelikle 90’ların ikonikleşmiş lüks marka mini baget çantalarıyla başlıyoruz.

Louis Vuitton Pochette Baguette Bag  

İşte bütün bloggerlarımızın elinden ve omuzundan hiç düşürmediği, 90’lı yılların sonuna ulaşan tarihlerde en sık gördüğümüz, ikonikleşmiş LV marka monogram mini baget çanta en çok tercih edilenlerden biri.

Öyle bir çanta düşününki hem vintage , hem bu günü yakalasın. Her stile kolaylıkla uyum sağlayan kapsül bir ürün.Herkesin dolabında bir mihenk taşı misali bulunması gereken bir parça.

Bu çantayı isterseniz güncel olarakta gidip satın alabiliyorsunuz fakat 2.el almak fiyat açısından çok daha avantajlı haberiniz olsun. Üstelik en popüler baget çantalardan olduğu için çok daha kolay bulup temin edebilirsiniz.

Fendi Monogram Canvas Baguette Bag

Yine en çok tercih edilenlerde tahtı paylaşan bir diğeri, Fendi’nin ikonik monogram kahverengi mini baget çantası. Klasik oldukça stil bu çanta da aynı ‘’LV Pochette Baguette Bag’’ gibi monogram olmasının avantajıyla her tarza kolaylıkla uyum sağlıyor.

2.el platformlarda bulabileceğiniz bu mini baget çantanın fiyatının diğerlerine göre daha yüksek olduğunu bilmenizi isterim. Çünkü güncel olarak satın alabileceğiniz bir ürün değil ve az bulunuyor. Ama illa ki mağazadan satın almak istiyorum derseniz benzer modelleriyle yine aynı ruhu yansıtan koleksiyonlar da tabiiki mevcut.

Aslında hemen hemen bütün markalarda 90’ları yansıtan koleksiyonlar sıklıkla görebilirsiniz. Son zamanlarda moda dünyasında 90’ların sonu ve 2000’lerin başına aşırı bir ilgi var.

Prada 2000’s Mini Baguette Handbag

Mini baget çanta trendinde adından en sık söz ettiren bir diğer çanta ise pradanın ikonikleşmiş nylon kumaş önünde prada logolu hem spor, hem şık mini baget çantası.

Özellikle siyah rengi çok popüler ama stiline renk katmak isteyenler için pastel tonlarda versiyonlarıda mevcut.

Yine herşeyle uyumlu, herkesin dolabında olması gereken demirbaş bir parça.

Şimdi ise geldik hepimizinbu trendi yakalayıp kolaylıkla ulaşabileceği uygun fiyatlı mini baget çantalara!enlightened

ZARA

Zara bu sezon mini baget çanta trendinde Fendi’ye hafif bir göz kırpmış. Yukarıda bahsettiğimiz Fendi’nin monogram mini baget çantasının siyah versiyonuna oldukça benzeyen bu model kesinlikle muhteşem bir alternatif.

Pembe renk alternatifiyle;

Yine spor şık baget çanta modelleri ile de farklı stillere farklı dokunuşlar yapabiliyoruz.

MANGO

Mango mini baget çanta trendinin ne kadar rağbet gördüğünü anlamış olacak ki bu sezon fazlasıyla hem büyük hem mini baget çanta modeli görüyoruz. Aslında geç bile kalmış diyebiliriz çünkü uzun bir zamandır bu çantaların uygun fiyatlı versiyonlarını bulmak çok ama çok zordu. Hem Fendi hem LV hem Prada marka mini baget çantalara çok benzeyen güzel alternatifler çıkarmış. Üstelik bizin daha burada paylaşmadığımız başka bir çok mini baget çanta modeli var. Gidip bir bakmanızı öneririz.

Sizin en çok beğendiğiniz mini baget çanta modeli hangisi? Bizimle paylaşın!heart