X
2017-2018 Sonbahar-Kış Moda Trendleri ModaModaModa trendleri 08 Ekim 2017

2017-2018 Sonbahar-Kış Moda Trendleri

2017-2018 SONBAHAR-KIŞ MODASI

 

Londra, Newyork, Milano defilelerinden sonra 2017-2018 Sonbahar-Kış modası belli oldu. Yapılan derlemeler üzerine belli başlı belirgin noktaların üzerinde durmakta fayda var. Renk olarak her daim moda klasiklerinin baş tacı olan ''kahverengi'' ve baskın çizginin baş tacı olan ''kırmızı'' geri döndü. Bu sene kışlıkların arasında bolca kırmızının ve kahverenginin iddialı tonlarını sıklıkla göreceğiz. Tarz olarak ise en belirgin geri dönenler arasında etek takımlar yer almakta. Bu kış iddialı tarzını ortaya getirmek isteyenler pantolon takımları değil etek takımları kullanacaklar. Kendini yenileyerek tekrarlayanlar arasında ise yumuşak deriler vardı. Basende bollaşan karamel renkli deriler farklılıklarını ortaya koydular. Bir zamanların efsanevi ekoseleri ise tüm ışığı ve ihtişamı ile geri döndü, aklınıza gelebilecek her türlü kıyafet parçanızda ekoseleri taşıyabileceksiniz. Yine iddialı olan ve iş hayatını sokaklarda görebileceğimizi bize yansıtan dönüşlerden biride o gösterişli ihtişamı ile vatkalı ceketler oldu. İster pantolon ile ister etek ile oldukça rahat bir şekilde kombinlenen ve eşleştiği her parçayı klasik bir iş kadını havasına döndüren vatkalar trendler arasında olacaklar.

 

KIŞIN VAZGEÇİLMEZİ

 

Paltolar, kış mevsiminde hemen hemen herkesin mecburen de olsa kullanmak zorunda kaldığı yegane parçadır. Hatta çoğu zaman eğer dışarıda oturacaksanız içinize ne giydiğiniz önemli olmayacaktır ve böylelikle sizin tarzınızı ortaya koyacak olan paltonuz ve ayakkabılarınız olacaktır. Bu senenin palto modası ise rengarenk girdi hayatlarımıza. Renkli paltolar ile turuncuyu, pembeyi, kırmızıyı, maviyi ve bir çok tonu bu sonbahar-kış döneminde en canlı halleriyle göreceğiz. Paltoyu tamamlayan bir diğer unsur ise atkılar. Atkılar hem sağlık açısından boğazınızı sıcak tutma önemi taşıyan hem de paltoları, montları adeta bir makyaj gibi tamamlayan en önemli unsurlardan. Bu yıl ise yerlere kadar sürünen uzun atkılar kendini göstermekte olacak. Ayakkabılarda ise adeta paltoları destekleyecek şekilde canlı renkler ve botlardaki parlak taşlar yürürken ışıltı saçacaklar. Görüntüsü ile içinizi ısıtacak olan yumuşacık renkli çoraplar ise bu sene sıklıkla görülecek ve böylelikle ayakkabınıza uygun çoraplar seçerek ayakkabınızı daha çok canlandırabilecek ve ortaya çıkarabileceksiniz.

 

BELLER ORTAYA

 

Hiç kuşkusuz en büyük ve en iddialı vurgulardan biri feminen bir dönüş olan belden incelen, belden sıkma yapan, vurgulu kıyafetler. İster kıyafet kendinden belden vurgulu olsun isterse de kemerler yardımı ile vurgulansın, belleri ortaya çıkarıyor bu moda akımı. Bu durumda son bir kaç senedir oldukça trend olan ve yerini kimseyle paylaşmayan oversize kalıpları tahttan indirecek gibi gösteriyor. Oversize kalıpların en büyük tercih sebeplerinden biri ise sahip olduğu salaşlığın verdiği rahatlık. Ancak feminen atak bunu oldukça engelleyecek.

 

AKSESUARLAR

 

Her kadının vazgeçilmezi olan çantalar bu sene büyük bir şekilde geri dönüyor. Minimalize edilmiş çantalar yerine daha büyük ve gösterişli çantalar kışın kendilerini ortaya çıkaracaklar. Yine bir diğer aksesuar ise yerine göre belli kalıplara girebilen şapkalar. Kimi soğuktan koruyan bereyi sever kimi ise spor şapkaları tercih eder. Ancak bu yıl şapkalarda çantaları aratmayacak büyüklükte ve dikkat çekicilikte geri dönüyorlar. Dışarı çıkarken bir aksesuara ihtiyacınız olmayacak kadar dikkat çekici ve büyük çantalar ve şapkalar en büyük aksesuarınız olacaklar.

2018 modasının nasıl olacağı ile ilgili olarak 2018 Modası Nasıl Şekillenecek? isimli yazımızı da hazırladık.