X
Bayanlarda Vücut Tipine Göre Jean Seçimi Moda 09 Kasım 2017

Bayanlarda Vücut Tipine Göre Jean Seçimi

Vücut tipine göre giyinmek oldukça önemlidir. Hele ki konu jean pantolon gibi hayat kurtaran ve son dönemde oldukça moda olan bir parça ise daha önemlidir. Ancak kadınlar jean seçerken vücut tipine uygun olup olmadığına değil de, rengine, boyuna, kumaşına dikkat ederler.

 

Düz Hatlara Sahipseniz

Kadınların sık sık yakındığı vücut hatlarından birisi olan düz hatlar jean seçiminde sizi oldukça şanslı kılıyor. Çünkü hem dar hem de bol kesim pantolonları rahatça kullanabilirsiniz. Bacak kısımları geniş, bol paçalı boyfriend jean'ler ya da dar vücut hatlarınızı ortaya çıkaran skinny jean'ler sizde mükemmel durur. Hatlarınızın düz olmasından yakınıyorsanız arka cepleri aşağıda duran modelleri tercih etmeniz kalçalarınızın daha kalkık durmasını ve vücut hatlarınızın biraz hareket kazanmasını sağlar.

 

Göz Dolduran Kıvrımlara Sahipseniz

Hafif dolgun bir vücuda sahipseniz, paçalara doğru bollaşan modelleri tercih etmeniz hatlarınızı yumuşatacak ve boyunuzun daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Yüksek belli modeller ise göbeğinizi toparlayacağından vücudunuzu daha şekilli gösterecektir.

 

Göbeğiniz Varsa

Göbeğiniz varsa kesinlikle size en uygunu yüksek belli bootcut jean modelleridir. Kalın kumaşlı ve yüksek belli denim pantolonlar göbeğinizi gizler.

 

Armut Şeklinde Vücuda Sahipseniz

Armut şeklinde vücut üst kısmı dar, kalçaları geniş anlamına gelir. Vücudunuz bu şekilde ise düz kesim jean'ler sizin için idealdir. Bu düz görüntü keskin ve geniş hatlarınızı yumuşatır. Pantolonlarınızın altına mutlaka topuklu ayakkabı giymelisiniz. Bu boyunuzun daha uzun durmasını ve üst vücudunuzla alt vücudunuzun orantılı görünmesini sağlar.

 

Kum Saati Vücut Tipine Sahipseniz

Kum saati vücut tipine en yakışan pantolon tiplerinden birisi sigaret pantolonlardır. Yarı yüksek bel bir sigaret pantolon sizin için idealdir. Şanslısınız çünkü eğer seviyorsanız pullu, payetli jean'ler de size uygundur ancak boyunuz kısa ise koyu renkleri tercih edin ve topuklu ayakkabılar giyin.

 

Vücudunuza Göre Uzun Bacaklara Sahipseniz

Uzun bacaklara sahipseniz skinny jean'ler sizde çok şık duracaktır. Bu neden hiç düşünmeden her renk ve her model skinny jean'i tercih edebilirsiniz. Fakat güzel bir orantı yakalamak isterseniz düşük belli modelleri tercih etmeniz sizin için daha uygun olur.

 

Vücudunuza Göre Kısa Bacaklara Sahipseniz

Eğer bacaklarınız vücudunuza göre kısa ise o zaman boy friend jean'ler sizin için uygun değildir. Jean'lerinizin paçasını kıvırmamalı ve enine yırtık olan kotlardan uzak durmalısınız. Özellikle yan dikişleri daha belirgin olan kotları tercih etmelisiniz. Çünkü yan dikişler ne kadar koyu ve belirginse bu sizi o kadar uzun gösterecektir. Bootcut kesim yani üst yanlardan kıvrımlı inen ama altlarda hafifçe genişleyen kesim sizin için uygundur. Kot pantolonunuzu topuklu ile giydiğinizde paçanızı topuğun yarısına kadar inen ve arkasında cep olmayan jean'ler bacak boyunuz olduğundan çok daha uzun gösterir. Bunların yanı sıra koyu renk jean seçmeniz sizin için daha uygundur. Çünkü Açık renkler olduğunuzdan daha kısa gösterir.