X
Cilt Tipinize Uygun En İyi Güzelik Maskesi GüzellikCilt Bakımı 07 Ağustos 2017

Cilt Tipinize Uygun En İyi Güzelik Maskesi

Cilt tipinize uygun kullanacağınız bir güzellik maskesi ile cildinizdeki oluşan pürüzleri, sorunları giderebilirsiniz. Burada önemli olan kullanacağınız güzellik maskesinin cilt tipinize uygun olmasıdır. Bizde sizler için bunun araştırdık. İşte o güzellik maskeleri.

 

Ev Yapımı Doğal Güzellik Maskesi

 

Yüzde bulunan sivilcelerden, aknelerden ya da siyah noktalardan sıkılanlar evde bulunan malzemelerle güzellik maskesi yapabilirler. Bu amaçla güzellik maskesi için karışım hazırlarken mutlaka karbonattan faydalanılabilir. Karbonat tek başına, limonla, zeytinyağıyla ya da balla karıştırılarak her türlü cilt tipi için uygun bir güzellik maskesi haline gelir, yüzdeki yağ oranını düzenler.

 

Yağlı Ciltler İçin Güzellik Maskesi

 

Yağlı cilt genelde vücuttaki hormanların düzensiz çalışmasından dolayı olur ve ergenlik çağındaki gençlerde daha sık gözlenir. Yağlı ciltte cilt kendini nemlendirmeye çalışırken aynı zamanda yağ üretir. Yağlı cilde sahip bireyler akne, sivilce ya da siyah nokta ile daha çok karşı karşıya kalırlar. Yağlı cilt için herhangi bir cilt doktoru ile görüştüğünüzde size söyleyeceği ilk şey düzenli bir şekilde cildinizi temizlemeniz gerektiği olacaktır. Yağlı bir cilde sahip olanların yüzdeki yağı belirli aralıklarla düzenli bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Bu amaçla yağlı cildin temizlenmesi için düzenli olarak güzellik maskesi yapılabilir.

 

Yağlı ciltler için güzellik maskesi tarifi :

 

2 çay kaşığı karbonat

1 tatlı kaşığı limon suyu

 

Karbonatı bir kase içerisine koyun, üzerine limonun suyunu ekleyin. Önceden su ile yıkayıp kuruladığınız cildinize karışımı pamuk ile sürün. Maske kuruduğunda yüzünüzü dairesel hareketlerle ovalayarak yıkayın. Bu güzellik maskesi yüzdeki yağı azaltır ve sivilcelerin kurumasını sağlarken, düzenli kullanımda siyah nokta oluşumunu da engeller. Güzellik maskesi kullanımı sonrası yüze alkol içermeyen bir tonik sürülmesi daha etkili bir sonuç verecektir. Bu amaçla; maden suyu da kullanılabilir. Maden suyu içerdiği doğal mineraller dolayısıyla yüz için iyi bir toniktir, yüze parlaklık vererek fresh bir görünüm sağlar.

 

Kuru Ciltler İçin Güzellik Maskesi

 

Bazı insanlar doğuştan kuru bir cilde sahip olabilirler. Kuru cildin en büyük eksiği nemdir. Güzellik maskesi yaparken cildi nemlendirecek malzemeler kullanılmalıdır.

 

Kuru ciltler için güzellik maskesi

 

2 tatlı kaşığı yoğurt

1 çay kaşığı karbonat

1 çay kaşığı bal

 

Tüm malzemeleri bir kase içerisinde karıştırın. Önceden su ile yıkayıp kuruladığınız cildinize pamuk yardımı ile karışımı sürün. Maske kuruduğunda ılık su ile yıkayın. Bu güzellik maskesi yüzdeki yağ oranını dengeleyerek, yüzünüze ihtiyacı olan nemi kazandıracaktır.

 

Son olarak zaman zaman cildinizde güneş yanığı veya çeşitli nedenlerle cilt lekeleri oluşabilir. Bu her cilt tipinde olabilir. Eğer cildinizde lekeler oluştuysa ve bunun için maske çözümleri arıyorsanız Cilt Lekeleri İçin Maske isimli yazımızı okuyabilirsiniz.