X
Gelinlik Modasında 2017'de Öne Çıkan Modeller ModaModaDüğün ModasıModa trendleri 19 Ağustos 2017

Gelinlik Modasında 2017'de Öne Çıkan Modeller

İddialı trendleri ile 2017 yılı moda dünyasının altın zamanlarından biri olarak tarihe geçti. Günlük kombinlerdeki göze çarpan detaylar ve iddialı moda rüzgarları, gelinlik modellerinde de karşımıza çıkıyor. Her genç kızın hayali olan gelinliklerde 2017 yılında öne çıkan gelinlik modelleri ve stil detayları şöyle:

 

Piliseli gelinlikler:

 

2017 gelinlik modellerine baktığımız zaman göze en çok çarpan modellerin piliseli gelinlikler olduğunu görüyoruz. Özellikle sade şıklığı isteyen ve romantik bir görünümle etrafına ışık saçmak isteyen kadınların tercihi olan piliseli modeller, birçok farklı model seçeneği ile karşımıza çıkıyor. Eteklerde kullanılan piliselerin yanı sıra yaka ve kollarda da kullanılan piliseler 2017 gelinlik modelleri arasında oldukça popüler. Piliselerde kullanılan çeşitli detay ve işlemelerle de görünüm zenginleştirilerek kadınların hayal ettikleri görünüme kavuşmaları sağlanıyor. Uzun gelinlik modellerinin yanı sıra kısa gelinlik modellerinde de pilise detaylarını görüyoruz. Ancak kısa gelinliklerde pilise tercih ederken 2017 yılında oldukça popüler olan ışıltı detaylarını da göz ardı etmemek gerekiyor. Böylece rahat, şık ve romantik görünüm seçeneklerine bir arada sahip olabilirsiniz.

 

Helenistik dönem gelinlikleri:

 

2017 yılı gelinlik modası unsurlarında öne çıkan popüler trendlerden biri ise Helenistik dönem esintileri. Hafif kumaşlar, büzgüler ve sadeliğin bir araya geldiği Helenistik dönemin esintilerini taşıyan gelinlikler 2017 yılının önemli gelinlik modelleri arasında bulunuyor. Gelinliklerde kullanılan çeşitli broş ve taşlarda görüntünüzü tamamlamaya yardımcı olan ve dönemsel görüntünüzü ön plana çıkarmanızı sağlayan detaylar arasında. Gelinliklerin de duvak kullanmayı düşünmeyen kadınlar, Helenistik gelinlik modellerde çeşitli çiçek taçları ile romantik bir hava oluşturarak hayal ettikleri görüntüye kolaylıkla sahip olabilirler. Rahatlığın ve şıklığın birleştiği Helenistik dönemi yansıtan gelinlikler birçok farklı renk tonunda kullanılabilme avantajı ile de kadınlara ten renklerine en uygun gelinliklere sahip olmalarının avantajını da sunuyor.

 

Dantel gelinlikler:

 

2017 yılında moda dünyasına zirveden giriş yapan dantel ve dantel detaylı elbiseler, gelinlik modasında da hızlı bir yükselişte. Romantik havası ve zarif görüntüsü ile her dönem kadınların kullandığı parçalardan biri olan dantel ürünler, bu yıl popülerliği ile hayatımızı sarmış durumda. 2017 gelinlik modasına baktığımız zaman eskisinden daha yoğun bir dantel kullanımı görüyoruz. Baştan aşağı dantel detaylarla süslenmiş gelinlik modelleri 2017 yılının yıldızları arasında bulunuyor. Kabarık modellerden kısa gelinliklere kadar birçok gelinlik modelinde dantel detaylara yer verilebilir ve kadınların en özel günleri daha da özel bir hale getirilerek dantelin zarafeti ile kuşatılabilir.

 

İki parça gelinlikler:

 

Bir kaç sezondur oldukça popüler olan crop parçalar, gelinlik modasında da 2017 yılında yerini aldı. Kullanım açısından oldukça rahat olan ve istenilen her detaya üzerinde yer verilebilecek iki parça gelinlikler, evliliğe adım atacak kadınların 2017 yılında en çok tercih ettiği gelinlik modelleri arasında bulunuyor.

 

Son olarak doğru gelinliği seçmek konusunda kararsızsanız Gelinlik Nasıl Seçilir? yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.