X
İpek Kirpik ve Kirpik Lifting Nedir? Güzellik ÖnerileriMakyaj 22 Aralık 2017

İpek Kirpik ve Kirpik Lifting Nedir?

İpek Kirpik Uygulaması

Saf ipekten imal edilen, göz yapısına göre teker teker uygulanan kirpik uygulamasına verilen isimdir. Gerçek kirpiklerin uzunluğunu ve kalınlığını arttıran bir yöntemdir.

İpekten hazırlanmış olan bu takma ipek kirpikler, üst göz kapağındaki gerçek kirpiklere tek tek özel medikal yapıştırıcısı ile yapıştırılır. İsteyenler 2D ve 3D kirpik de yaptırabiliyor. Bu uygulama gözlere daha doğal bir görünüm kazandırıyor. İpek kirpik uygulamasında istediğiniz uzunluğu ve yoğunluğu seçebilirsiniz. Tercih size kalmış.

Kişinin göz yapısına göre ve bazen de kişinin isteğine bağlı ipek kirpiğin kalınlığı ve uzunluğu belirlenir. Uygulama yaklaşık 1.5-2 saat sürer.

Her güzel şey gibi elbette İpek Kirpik kullanmanın da dezavantajları vardır. İpek Kirpik taktırdıktan sonra makyaj yapmanıza gerek kalmaz. Ancak göz kalemi, eyeliner, far gibi ürünler kullanıldığında, mutlaka iyi düşünmelisiniz. Çünkü ipek kirpik takıldıktan sonra yağ bazlı temizleyiciler kullanmamanız gerekir. Bu durumda hem kirpikler zarar görebilir, hem de kullanılan yapıştırıcının etkisi azalabilir.

Yüzünüzü yıkarken de dikkatli olmalısınız. Kirpiklere su, sabun, jel gibi ürünlerin kesinlikle değmemesi gerekir. Uyurken de rahatsızlık duyabilirsiniz. Özellikle yüzükoyun yatmayı sevenler bu konuda zorluk çekebilirler. Çünkü yüzükoyun yattığınızda kirpikler yastığa değeceğinden kırılma gösterebilirler.

 

Kirpik Lifting Uygulaması

Kirpik Lifting adından da anlaşılacağı üzere kirpikleri kaldırmak ve kıvırmak anlamına geliyor. Kendi doğal kirpiklerinizi kıvırarak daha uzun, daha dolgun hale gelmesini sağlamak için yapılan bir işlemdir.

Kirpik Lifting,  bilinen kirpik perması işlemi ile birbirinden az da olsa farklı uygulamalardır. Kirpik permasında uygulanan bigudi yöntemini kullanmadan, kirpiklerin özel bir teknik ile uzun süre kalıcı olarak kıvrılması işlemidir.

1-1.5 saat süren işlem süresi boyunca öncelikle, kirpiklerin komple temizlenmesi, yağlardan arındırılması gerekir. Sonrasında silikonlu projektör yerleştirilir, bunun sayesinde kirpikler yukarı doğru taranır. Üçüncü etapta, kirpikler keratinle doldurulur. Kirpikler siyah pigment ile doldurulur.Son aşamada; vitamin ile kirpikler beslenir.


 

İpek kirpik yerine daha doğal bir sonuç isteyenler için daha uygun olan bu yöntemin kalıcılık süresi 6-8 hafta aralığındadır.