X
Salon İçin Modern Ve Avangart Dekorasyon Önerileri Ev 28 Aralık 2017

Salon İçin Modern Ve Avangart Dekorasyon Önerileri

Salonlar ev kültüründe en çok zaman geçirilen ortam olduğu için, evin genel dekorasyon tarzını ve stilini belirlemede başrol oynamaktadır. Evlere mobilya alışverişine çıkıldığında genel olarak ilk önce salona alışveriş yapılmaktadır. Bir yaşam alanını dekore ederken ilk önce ne istenildiğinden emin olmalısınız ve istenilenler doğrultusunda tasarımları incelemeniz gerekmektedir.

Açık Mutfak İle Uyum

Bu günlerde çoğu salon tasarımında açık mutfak tercih edilmektedir. Bu gibi durumlarda mutfak ve salonun dekorasyonun ortak tutulmasında fayda vardır. Bu salonlarda çok boğucu renklerden ziyade daha açık ve birbirine yakın renkler tercih edilmelidir.

2018 Modern Salon Dekorasyonu

Modern bir dekorasyon yaratmak istiyorsanız az ve işlevsel özellikleri yüksek olan eşyalar tercih edilmelidir. Kaliteli ve rahat bir dekorasyon için seçtiğiniz tüm ürünler hem estetik hem de rahat olmalıdır. Genellikle modern salonlarda çok rahat koltuklar, zarif ve şık renk kombini ile kaliteli aksesuarlar dikkat çeker. Güzel zarif bir aydınlatma ile istenilen tüm detaylar bu salonda ortaya çıkacaktır. Modern salonlarda mobilyalar kadar duvarlarda önemlidir. Duvar kağıtları, koltuklarla duvarın renk uyumu, boya uygulamaları gibi seçeneklerle dekorasyonu desteklemelisiniz. Nötr renk tercihleri ve beton duvar uygulamaları modern salon için doğru birer seçim olacaktır.

Metrekaresi küçük salonlar için ise L koltuklar birer kurtarıcıdır. L koltuklar hem konforlu hem de ferah bir yapı oluştururken aynı zamanda salonunuzu daha geniş gösterecektir. Salonları göz alıcı hale getiren en önemli unsurlardan biri de aksesuarlardır. Duvarda bulunan tablolar, saatler veya heykelcikler salonunuza değişik bir hava katacaktır. Doğru ışıklandırma ile bu dekorasyon ögelerine vurgu yapabilir salonda onları ön plana çıkartabilirsiniz.

Rustik Stil

Eski görünümlü fakat doğallık ve şıklığı içinde barındıran bir stildir. Rustik stil için ahşap olmazsa olmazdır. Ahşap genelde klasik kullanımların vazgeçilmezi olsa da doğru kullanım ile salonunuza gayet modern bir hava katabilmektedir.

Avangart Salon Dekorasyonu

Parlak kumaşlardan, taştan ve gösterişten hoşlanan insanların vazgeçemediği bir dekorasyon örneğidir. Klasik tarz ile modern tarzı birleştirip ihtişamlı bir sunum ile salonunuza ekleyebilirsiniz. Salonunuza sanki bir saraydaymış havası katmanıza yardımcı olacaktır. Fakat bu dizayn için salonunuzun büyük olması gerekmektedir.

Beyaz Salon

Bu dizayn ile salonunuzu daha şık hale getirmeniz mümkündür. Burada ki asıl amaç daha aydınlık salon elde etmektir ve bunun için boydan ve eğimli cam tasarımları kullanmanızda fayda vardır. L koltukları tercih ederek salonun merkezini tamamlayabilir ve renk uyumu sağlayarak sehpa ve halı detayları ile tasarımı iyice kuvvetlendirebilirsiniz.