X
Banyosunu yenilemek isteyenlere dekorasyon önerileri! Ev 26 Aralık 2017

Banyosunu yenilemek isteyenlere dekorasyon önerileri!

Banyosunu yenilemek isteyenlerin tercih edebileceği bir sürü alternatif modeller ve tarzlar mevcuttur. Gününüzün yorgunluğunu ve stresini atabileceğiniz, keyifli vakit geçirebileceğiniz banyonuzun hem şık hem de kullanışlı olması için dekorasyon fikirleri ilginizi çekebilir.

Öncelikle banyo alışverişinizi yapmadan önce sahip olduğunuz alanın boyutları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Sonrasında ise beklentileriniz doğrultusunda bir alışveriş listesi hazırlamalısınız. İhtiyacınız olan şey duşa kabinler mi? Sıcacık suyla dolu bir küvet mi? Evinizin genel tarzını banyonuza da yansıtmanız adına banyo dekorasyon seçenekleri...

Klasik tarzda banyolar

Klasik tarz banyolar, tek kelime ile gösterişli olarak nitelendirilebilir. Açık tonlardan koyu tonlara kadar pek çok renk alternatifler sunan bu tarzda, mermer kullanımı ve klasik desenli seramik kullanımı yoğundur.

Banyo dolaplarında ve dresuarlarda oyma detaylarına yer verilmektedir. Lavabo mermer tercih edilebilir. Banyo aynasında altın veya gümüş desenli varaklar kullanılmasının yanı sıra, oymalı ahşap çerçeveler de seçenekler arasında yer almaktadır.

Şık bir dizayna sahip açık banyo küvetini bu tarz için seçimleriniz arasına alabilirsiniz. Eğer duşa kabin kullanmak istiyorsanız küvetli veya küvet olmaksızın, klasik desenler ile tamamlanmış özel tasarımlar tercih edebilirsiniz.

Banyo aydınlatması için gösterişli aydınlatma ürünleri, aynanın yanına veya üstüne duvara monte edilebilecek lambalar tarzınıza uygun olacaktır.

Banyo dekorasyonunuzu süs bitkileri, renkli taşlar, klasik detaylarda sabunluk gibi aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz.

Modern tarzda banyolar

 

Modern tasarımlar için alternatifler diğer tarzlara göre daha fazladır. Son dönemlerde banyo zemin ve duvar kaplamasında seramik kullanılmaktadır. Bu uygulama hem daha hijyenik bir ortam hem de daha estetik bir görünüm sunar.

Banyo dolaplarınızı ve aksesuarlarını zemin ve duvarlara uyumlu olarak farklı renklerde tercih edebilirsiniz. Modern banyo dekorasyonu için de mermer kullanabilirsiniz.

Banyonuzda, zıt renklerin kullanılması, geometrik ve asimetrik dizaynı olan dolaplar ve lavabolar kullanılması; modern bir tarz için son derece estetik ve farklı bir hava katacaktır.

Banyonuzda kullanacağınız aksesuarlar ise; ilginç detayları olan aydınlatma ürünleri, renkli çöp kovaları, banyonun bir köşesine koyacağınız kısa boylu bir ağaç bitkisi, küçük renkli saksı bitkileri, renkli sabunları içine doldurduğunuz bir sepet olabilir.

Evinizin salonu ile ilgili olarak Salon Dekorasyon Önerileri altında bir yazı daha hazırladık. İncelemek isteyebilirsiniz.