X
Mutfak Dekorasyonu Önerileri Ev 15 Aralık 2017

Mutfak Dekorasyonu Önerileri

Eğer siz de mutfağınız için en iyi mutfak dekorasyon önerileri arıyorsanız bu yazımız sizin için. İşte en iyi öneriler:

İster ev hanımı ister çalışan olsun, bir kadın evindeyken en çok mutfakta zaman geçirir. Mutfakta geçirilen bu zamanı daha değerli hale getirmek, pratik fikirlerden yararlanmak ve mutfakta daha rahat çalışmak için yapabileceğiniz birçok mutfak dekorasyonu bulunmaktadır. Bu yazımızda size birkaç küçük dokunuş ile mutfağınızı nasıl daha kullanışlı hale getireceğinizden bahsedeceğiz.

Öncelikle bir mutfakta en çabuk kirlenen şeyler, perdelerdir. Dolayısıyla bir perde bir mutfakta ne kadar az kirlenir ve ne kadar kolay temizlenirse size o kadar az iş çıkarır demektir. Bu yüzden siz de mutfağınızda az kir tutan, kolay temizlenen ve birçok seçeneği bulunan stor perdeleri tercih edebilirsiniz.

Eğer geniş bir mutfağa sahipseniz bir köşeyi yemek yemek ya da çay – kahve içmek için ayırabilir böylelikle evinize bir oturma alanı daha kazandırabilirsiniz.

Mutfağınızın aydınlatmasında, kesinlikle açık renkli ürünleri tercih etmelisiniz. Bu mutfağınızı hem daha canlı hem de olduğundan daha geniş gösterecektir. Ayrıca renkli aydınlatmalarınızın mutfak dolaplarınız, perdeniz ve halınız ile olan uyumu da oldukça önemlidir. Mutfağınızda oluşturmaya çalıştığınız bu ambiansı renkli mutfak dolapları ile de zenginleştirebilirsiniz.

Mutfak tezgahınızda mutlaka kaliteli ve sağlam bir granit ya da mermer kullanmalı, fayansların bu malzeme ile olan uyumuna özen göstermelisiniz.

Son olarak mutfağınızda renkli raflar kullanarak farklı bir tarz yaratabilir ve mutfak aydınlatmalarınızda dolap altı ya da tezgah spotu gibi aydınlatma ürünleri ile de şık bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Evinizin salonu ile ilgili olarak Salon Dekorasyon Önerileri altında bir yazı daha hazırladık. İncelemek isteyebilirsiniz.