X
Ev Dekorasyon Önerileri Ev 12 Aralık 2017

Ev Dekorasyon Önerileri

Bu yazımızda sizin için en iyi ev dekorasyon önerilerini araştırıp, derledik.

Evlerimiz, yaşam alanlarımız hepimiz için oldukça önemli ve değerli yerlerdir. Evimizi daha yaşanabilir hale getirmek, evde geçirdiğimiz zamanı daha kaliteli kılmak ve evimizde pratik yöntemlerden yararlanmak da hepimizin istediği türden şeylerdir. Bu elbette iyi bir ev dekorasyon bilgisi gerektirmektedir. Dekorasyon oldukça göreceli bir şekilde evlere yansısa da bilmeniz gereken temel prensipler bulunmaktadır. Bu temeli bildikten sonra siz de evinizi istediğiniz şekilde dekore edebilir ve evinizi daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

Akıllıca dekore edilmiş bir oturma odası, bir mutfak, bir yemek odası ya da bir banyo, kısacası evinizin herhangi bir yeri, eskisinden daha kullanışlı daha yaşanılır ve daha estetik bir hal almaktadır. Bu nedenle bu yazımızda sizlere birtakım ev dekorasyon önerileri vereceğiz…

Oturma odası önerileri ile başlayalım…

Oturma odası evimizde en çok zaman geçirdiğimiz yerdir dersek, bu yanlış olmaz. Bu nedenle, en çok zaman geçirdiğimiz yeri iyi şekilde dekore etmemiz gerekir. Örneğin oturma odamızdaki kolon ve kirişlere alçı levhalarla dolgu yapıp buralarda nişler oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz bu nişlerin içini ise zevkinize ve odanın genel ruhuna göre boyayacağınız taşlar ile doldurabilirsiniz. Bu oturma odanıza değişik bir hava katacaktır.

Ayrıca oturma odanızda klasik avize ya da florasan aydınlatmalardan vazgeçip spot aydınlatma kullanırsanız daha estetik ve daha şık bir görünüm elde edersiniz.

Oturma odanızda kullandığınız perdelerin yastıklarınız, halınız ve eğer varsa biblolarınız ile uyumlu olmasına, aynı renk tonlarında ya da benzer desenlerde olmasına özen göstermelisiniz.

Mor, yeşil ve mavi tonları bir oturma odası dekorasyonunda unutmamanız gereken renklerdir. Çünkü günün tüm yorgunluğunu ve stresini atmaya çalıştığımız oturma odalarında kullanılan bu renklerin dinlendirici ve rahatlatıcı özellikleri bulunmaktadır. Özellikle mavi perdeler, yastıklar ve objeler, ruhsal bir sakinlik sağlarlar.

Oturma odasında bir duvarı farklı bir renk ile boyamak, odadaki dokuyu artırarak mekana bir derinlik ve hava kazandırır. Bu da aklınızın bir köşesinde bulunsun…

Ayrıca oturma odanızdaki oturma takımını ve perdeleri bunlara uyumlu saatler ve tablolar ile zenginleştirmek de yapmanızı tavsiye ettiğimiz bir diğer dekorasyon önerisi…

Son olarak lambader ve abajurlarla farklı aydınlatma seçenekleri deneyebilir, köşe takımları seçerek özellikle küçük odalarda yerden tasarruf sağlayabilir ya da duvar panelleri kullanarak alanınızı genişletebilirsiniz.

Salon Dekorasyon Önerileri ve Mutfak Dekorasyon Önerileri isimli yazılarımızı da okuyabilirsiniz.