X
2018 İlkbahar-Yaz Ayakkabı Modelleri ModaAlışveriş RehberiModa trendleriSitil Önerileri 01 Aralık 2017

2018 İlkbahar-Yaz Ayakkabı Modelleri

2018 yılının gelmesiyle birlikte eğer bir ayakkabı tutkunuysanız 2018 İlkbahar Yaz Ayakkabı Modellerini merak ediyor olabilirsiniz. Bu yazımızda bu konuyu sizin için araştırdık.

Günümüz dünyasında neredeyse her gün değişen moda akımlarına ayak uydurmaya çalışmak zor olmaktadır. Ancak çoğu kişi zamana ve değişen bu akımlara uyum sağlama adına kimi zaman ufak kimi zaman büyük adımlar atarak ve değişiklikler yaparak yenilenme, tazelenme adına çalışmalar yapmaktadır. Medyada yer alan moda ikonlarını takip etmekte, markaların koleksiyonlarını incelemekte, en kötü durumda dahi uyumu ve özeni elden bırakmamaya gayret göstermektedir. 2018 İlkbahar Yaz aylarında ise ayakkabı tutkunları için bazı ufak öneriler bulunmaktadır. Bu yazıda, 2018 İlkbahar Yaz aylarına hakim olacak olan, ayakkabı modellerini ve ayakkabı fikirlerini inceleyeceğiz.

2018 ilkbahar-yaz ayakkabı modasında ilginç tasarımlar, dikkat çekici detaylar bulunmaktadır. Bu tasarımlar, özelikle modanın sıkı takipçileri ve moda odakları tarafından dikkatle incelenmektedir. Vücuda uyumlu, konforlu ayakkabı modelleri oluşturmak, tasarımcıların temel dayanağı olmuştur. Kalça, vücut ve giyim tarzları ile birlikte bir uyum ve bütünlük sağlamak adına özenli çalışmalar yapılmıştır. Şekilli ve sıradan olmayan botlar, göz alıcı parlaklıkta yeşil stiletto ayakkabılar, renkli, hareketli, canlı tasarımlar ön planda tutulmaktadır.

Platformun Vazgeçilmezliği

Monokramik desenlerin ağırlıklı olduğu platformlarda renklilik ön planda bulunmaktadır. Popüler bir ayakkabı olması sebebiyle, sıklıkla karşımıza çıkan platformlar, rahatlığıyla da tercih edilebilir olmaktadır. Trend tanıtımda tercih edilen yılan derisi elbiselerle platformlar, uyum içinde sunulmaktadır.

Zarif, Kedi Topuklar

Hem oldukça seksi görünmek hem de sevimli bir küçük kız havasını taşımak için tasarlanmışlardır. Kadınlar için oldukça rahat olan taytlarla birlikte de tercih edilebilir olmaları, onları avantajlı kılmaktadır.

Klasikten Moderne Geçiş: Parçalı Platformlar

Düz taban seçenekleri ve topuklu platform seçenekleri ile tercih edilme olasılığı yüksektir. Parçalı desenler daha çok üst tarafta oluşturulmuştur. Dünyaca ünlü markalardan olan Gucci ve Balmain gibi markaların sezon ürünlerinde yerini almıştır.

Klasik ve Seksi: İnce Topuklu Stiletto

Tezatlık adına güzel bir fikir olarak düşünülen ince topuklu stilettolar mini etek ve uzun eteklerle kullanıma uygundur. Dişiliği ve kadınsılığı vurgulaması sebebiyle kadınların çokça tercih etmesi olasıdır.

İlginç ve Hoş: Dairesel Topuklar

Daha önceden tanıdık gelen dairesel topuklar bu kez geometrik desenlerle de karşımıza çıkmaktadır. Maskülenliği ve sadeliği temsil eden siyah ve beyaz renkler ile şeffaf tasarımlar en çok tercih edilenler arasında olmaktadır.

İddia Sevenler İçin: Marka Armalı Ayakkabı

Üreticiler, ustalıkla işleyerek armaları da tasarımlarına eklemişlerdir. Dünyaca ünlü Dior markası, tasarladığı ayakkabının hemen yan tarafında ufak ve sevimli bir şekilde bu modeli işlemiştir.

Farklılıkta Nirvana: Çorap ile Sandalet

Çorap ile sandalet birlikteliği de oldukça ilginç karşılanan akımlardan biri olmaktadır. Sıra dışı ve değişik olması sebebiyle oldukça dikkat çekmektedir.

İnce Çorap – Açık Topuklu Ayakkabı

Ayakkabıların birlikte kombinlendiği bir başka tasarım ise ince çoraplar olmaktadır. Açıkta bırakılan ayak bilekleri ile zarif bir görünüm elde edilmeye çalışılmıştır.

Çorap mı Çizme mi?

Çorap şeklinde tasarlanan ayakkabılar, ilk bakışta kalın bir çorapla çıkılmış görüntüsü verse de özgünlüğü ile adından söz ettirecek bir şekilde alıcıların zevkine sunulmuştur. 2018 İlkbahar-Yaz modasının belirleyici trendlerinden birisi olmaya aday gözükmektedir.

Parlak Ayakkabılar

2018 ilkbahar- yaz modasında en vazgeçilmez unsur olarak söylenebilecek olan şey, parlak tasarlanmış ayakkabılardır. Hem günlük kullanımda hem de gece kıyafetlerinin altında rahatlıkla kullanılabilecek olan bu ayakkabılar, joker olarak her kadının dolabında bulunacağına dair sinyaller vermektedir.

2018 yılının en moda resnklerini merak ediyorsanız 2018 Moda Renkleri isimli yazımızı da okuyabilirsiniz.