X
Cilt bakımı kış mevsiminde nasıl olmalı? GüzellikSağlıkGüzellik ÖnerileriCilt Bakımı 13 Ekim 2019

Cilt bakımı kış mevsiminde nasıl olmalı?

Canlı ve sağlıkla ışıldayan bir cilt için en önemli adımın cilt bakımı ve iyi beslenmek olduğunu biliyoruz. Profesyonel cilt bakımı yaptırmanın yanında evde yapacağınız cilt bakımı ile, cildinizin daha uzun süre genç ve sağlıklı kalmasına yardımcı olursunuz.

En iyi cilt bakımları için illaki bir servet harcamamız gerekmiyor. İyi görünümlü bir cilt için bütçenizi zorlamak yerine, doğru adımlarla ve ürünlerle oldukça etkili bir cilt bakımı yapmanız mümkün.

Kışın gelmesiyle birlikte kuruyan, kızaran, pul pul dökülen ve çatlayan cildimiz için nasıl bir cilt bakımı uygulamalıyız? Gelin birlikte inceleyelim.


Temizlemek önemli!

İyi bir cilt bakımı için dikkat etmemiz gereken ilk şey cildimizi iyi temizlemek. Yaz aylarında yoğun güneşe maruz kalan yorgun cildimizi daha da yormak istemeyiz. Cildinizi kurutmayacak, ph seviyesi cildinizle uyumlu bir temizleyici ile işe başlayabilirsiniz. Cildinizi ne kadar iyi temizlerseniz, üzerine uygulayacağınız ürünlerin etkisi o kadar verimli olur.

Tonik deyip geçmeyin!

Nemlendirici ve gözenek sıkılaştıran bir tonik ile cildinizi makyaj kalıntılarından arındırın. Cilt bakımında bu adım sizi nemlendirici sürdüğünüz adıma hazırlayacak ve doğrudan etkisini artıracaktır. Fiziksel peeling ürünleri soğuk kış aylarında cildinizi yorabilir. O yüzden kimyasal peeling içerikli tonikleri tercih edebilirsiniz.

 

Nemlendiricinizi mevsime göre seçin.

Yaz ya da bahar mevsiminde kullandığınız nemlendiriciler kış aylarına hafif gelebilir. Kış aylarında nemlendirici özelliği yüksek yoğun kıvamlı ürünlere geçiş yapabilirsiniz. Veya yazın kullanıp cildinize ağır gelen nemlendiricinizi şimdi kullanabilirsiniz. Burada önemli olan nokta iyi nemlendirmek.

 

Güneş kremi sürmeden asla!

Sabahları cilt bakımı rutininizin son aşaması için mutlaka ama mutlaka cildinizle uyumlu, en az 50 koruma faktörlü güneş kreminizi sürün. Cilt bakımında en önemli adım güneş kremi kullanmak. Neden bu kadar önemli diyorsanız bununla ilgili makalemizi okumanızda fayda var.

Yaşlanmanın ve Kanserin Baş kurtarıcısı; Güneş Kremleri!

 

Maske ile cildiniz bütün gece neme doysun.

Eğer cilt bakımınızda gece rutinindeyseniz, tüm aşamalardan sonra maske yapabilirsiniz. İster sürülebilir, ister kağıt maske ile geceden sabaha kadar maske cildinize bakım yapar. Böylelikle kuruyan, pullanan cildiniz siz uyurken, bütün gece neme doyar.

 

Son olarak; en azından 15 günde bir giderek yaptıracağınız profesyonel cilt bakımı ile parıl parıl parlayan cildinizle yaz kış demeden sağlıkla ışıldayın!smiley