X
Düğün Fotoğrafçısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? ModaTakı ve AksesuarEvlilik 22 Kasım 2017

Düğün Fotoğrafçısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Düğünlerin olmazsa olmazıdır fotoğraf çekimi.  Hayatınızın en özel anını unutulmaz kılmanız için de yapabileceğiniz yegane şey düğün fotoğraflarınızı çektirmektir. Düğün fotoğraf çekimleri son yıllarda farklı tarz ve konspetlerde karşımıza çıkmakta.

Düğün fotoğrafçınıza karar vermeden önce aşağıda belirtilen detayları dikkate almanızda fayda vardır. Böylelikle düğün fotoğrafçısı seçiminde en doğru karar verebilirsiniz.

1. Arkadaş ve eş, dost referanslarını dikkate alın. Sizden önce evlenmiş, düğün yapmış arkadaşlarınızın çalıştıkları düğün fotoğrafçıları ile görüşmeler yaparak işe başlayabilirsiniz.

2. İnternette “düğün fotoğrafçıları” diye arama yaparsanız karşınıza sayısız seçenek çıkacaktır. Fotoğrafçıların portfolyalarını inceleyin daha önceden yaptıkları çekimleri araştırın.

3. Fotoğrafçınızın size sunduğu albüm paket detaylarını not alın. Her fotoğrafçı farklı fiyatlarda farklı paketler önerebilir. Mesela 2 aile albümü, 2 cep albümü, 2 çerçeve gibi..

4. Düğün fotoğrafçınızla son hafta değil aylar öncesinden tanışın. Fotoğrafçınızla aranızda kuracak olduğunuz iletişim sizi daha yakından tanımasını sağlayacaktır. Tarzını saptaması açısından bu ilişkiler önemli.

5. Öncelikli olarak ne istediğinize karar verin; hikayesi olan bir düğün çekimi mi, düğün belgeseli mi yoksa sadece düğün günüyle sınırlı kalmayacak olan sıra dışı bir çekim mi?

6. Son dönemde barkovizyonda belgesel tadında düğün günü slayt gösterisi yapmak oldukça revaçta. Gelin ve damadın bebekliklerinden başlayıp, tanışma dönemlerinin, ortak arkadaşlarının bulunduğu an fotoğraflarının içinde bulunduğu aynı zamanda düğün günü hazırlık aşamasında dahil olduğu çekimler dikkat çekmekte.

7. Düğün günü fotoğraf çekimi saat planlaması tüm çözüm ortaklarının da bir arada bulanacağı koordinasyon toplantısında belli olacaktır. Gelinin evden çıkışı, dış mekan çekimleri ve saatleri, düğün mekanına geliş ve mekandaki çekimlerin planlaması gibi detayların önceden belirlenmiş olması gerekmekte.

8. Sizin için özel anlam ifade eden, manevi değeri olan şeyleri mutlaka fotoğrafçınızla paylaşın. Çekimlerde olmasını arzu ettiğiniz herhangi bir detay var ise önceden bu konu ile ilgili bilgilendirin.

9. Saç ve makyajınızın yapımı esnasında da bulunacak ise her bir saniye sizin için çok önemli. Planlamanıza bağlı hareket ettiğiniz sürece hiçbir pürüz olmayacaktır.