X
Düğün İçin Mekan Seçimi Düğün Modası 15 Kasım 2017

Düğün İçin Mekan Seçimi

Günümüzde bir düğün için verilen en kritik ve zor kararlardan birisi de mekan seçimidir. Bu yazımızda sizlere düğün için yapacağınız mekan seçimlerinde dikkat etmeniz gereken şeylerden bahsedeceğiz.

Ne Şekilde Evlenmek İstiyorsunuz?

Sadece düğün mü istiyorsunuz? Yoksa yemekli bir düğün mü? Peki ya nikahı aranızda mı yapacaksınız yoksa düğünde mi? Bu sorulara vereceğiniz cevaplar düğününüzün nasıl olacağını da belirleyecek ve kafanızdaki fikri netleştirecektir.Örneğin nikahı düğünden önce yapıp düğünden sonra da bir yemek planlayabilirsiniz ya da yemeği aradan çıkarıp bu bütçeyle daha güzel bir düğün mekanı seçebilirsiniz. Bütçenizi belirledikten sonra düğün mekanları arasında ne seçim yapacağınız konusunda düşünebilirsiniz.

Karar Birlikte Alınmalı!

Düğünle ilgili tüm kararları birlikte almak hem gelin için hem de damat için daha rahat ve kolay bir yöntemdir. Diğer türlü ortaya çıkan anlaşmazlıklar ve iletişim kopuklukları can sıkabilir. Önemli olan ortak bir kararla sınırları aşıp kendinizi zorlamayacak şekilde bir bütçe belirlemek ve bu bütçe ile yapılabilecek en iyi düğünü yapmaktır. Bütçenize en uygun düğünü yapmanın altın formülü ise hayalinizdeki düğüne uygun mekanları gezerek fiyat almak ve bu fiyatları birbirleriyle karşılaştırmaktır. Bu karşılaştırmaları yaparken fiyat/performans ölçüsünde mekanlara puan verebilirsiniz. Örneğin davetlilerden uzak ancak ucuz bir mekan ile davetlilere yakın ve öncekinden biraz pahalı bir mekan arasında kalırsanız ikincisini seçmeniz düğününüzün kalitesini artıracak ve misafirlerinizi daha memnun edecektir.

Tarzınıza Uygun Mekan Seçmelisiniz!

Tarihi bir atmosfere sahip olan düğün mekanları, kır düğünleri, otel salonları, nikah salonları, havuz başı düğünler, tekne düğünleri, kıyı ya da sahil tesisleri, kulüpler veya davet alanları gibi birçok farklı mekan düğün için elverişli ve seçenekler arasındadır. Burada size kalan hayallerinize uygun mekan seçmektir.

Eğer şık ve klasik bir düğün istiyorsanız otel salonları, nikah salonları ya havuz başı düğünler sizin için uygundur. Ancak standartların dışına çıkmak ve farklı olmak istiyorsanız tekne düğünlerini ya da kır düğünlerini düşünebilirsiniz. Tarihi atmosfere sahip mekanlar da düğün için oldukça güzel ancak biraz pahalıdır.

Ancak her şeyden önemlisi, nasıl evlendiğiniz değil o evliliği mutlu bir şekilde devam ettirmenizdir.

Şimdiden, bir yastıkta kocayın

Bu arada açık mekanda düğün yapmayı planlıyorsanız Açık Mekanda Düğün Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler isimli yazımız tam size göre.