X
Açık Mekanda Düğün Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler Düğün ModasıEvlilik 05 Aralık 2017

Açık Mekanda Düğün Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Eğer düğününüzü açık mekanda yapmayı düşünüyorsanız bu konuda en doğru seçimleri yapmak için bazı tavsiyelere de ihtiyacınzı olabilir. Bu yazımızda açık mekanda düğün yaparken dikkat etmeniz gerekenler konusunda sizin için araştırma yaptık. İşte size bazı tavsiyeler:

Düğün tarihinize karar verdikten sonra mekan seçimi organizasyonunuzla ilgili karar vermeniz gereken ikinci adımınız olacaktır. Açık mekana karar verdiyseniz şayet bahar yada yaz düğünü yapacaksınız demektir. Pek çok gelin ve damadın yansı sıra davetliler de açık hava düğün organizasyonlarına katılmayı özellikle çok severler. Fakat açık havada ve açık mekanda gerçeklesen düğün organizasyonlarının kendi içlerinde az da olsa küçük riskleri vardır.

Sizler için hazırladığımız açık mekanda düğün yaparken dikkat etmeniz gerekenler başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

1.Davetin gerçekleşecek olduğu mekan bir otelin havuzbaşı ise daha önceden hava tahmin raporlarını gün be gün takıp etmeye başlayın. Davet gününüzü yağışlı veya sağanak yağışlı gösteriyor ise otelin balo salonunu kullanabilme opsiyonunuzu otel yetkilileri ile önceden konusun.

2. Rüzgarın şiddeti günün saatlerine göre değişiklik gösterse bile davet masalarınızda kullanacağınız masa ortası objelerinize özellikle dikkat edin. Rüzgarın masa ortası objelerinizi fırlatmasını ve olası bir kazayı önceden önlemiş olursunuz.

3. Mum kullanımlarınıza dikkat edin. Hemen her düğün organizasyonunda en çok kullanılan malzemedir mum ve dekorasyonunuza da ciddi anlamda katkı sağlar. Açık mekanda mum kullanıyorsanız camdan fanuslar içinde kullanmanızı tavsiye ederiz. Hem görsel olarak şıklık katar hem de rüzgârın devirip olası bir kazaya sebebiyet vermesini önler.

4. Sahil düğünü yapıyorsanız gelinliğinizi ve damatlığınızı atmosferin bütünlüğünüze uygun olacak şekilde seçin ve tabi dekorasyonunuzu da.

5. Sahilde gerçekleşecek olan düğün organizasyonunuzda ayakkabı kullanımı oldukça önemli. Gelinliğinizin altına düz ayakkabı veya babet giyebilirsiniz. Davetlileri de bu konuda önceden uyarmanızda fayda var. Kumsalda topuklu ayakkabı ile yürümek oldukça zor olacaktır. Bunun yerine sandalet tercih edilirse daha rahat hareket edeceklerdir.

6. Kır düğünü organizasyonlarında babet, düz ayakkabı veya sandalet tercih ederseniz ayakkabı topuğunuzun çime saplanmasının önüne geçmiş olursunuz.

7. Etrafa şallar bırakabilirsiniz. Yaz aylarında gündüzler ve aksamlar evet sıcak olur fakat gecenin ilerleyen saatlerinde rüzgar havanın serinlemesine davetlilerin hafif üşümesine neden olacaktır. Davet mekanında birkaç adet şal bulundurabilirsiniz. Bu düşünceli  jestiniz üşüyen herkesin hoşuna gidecektir.

8. Sac yapımına özellikle dikkat edin. Hem gelinin hem de düğüne davetli kadın misafirlerin  açık mekanın konseptine uygun saç yaptırmaları özellikle önemlidir. Çünkü rahat bir sahil  veya kır düğününde kocaman topuzunuzla salon düğünü gelini veya davetlisini çağrıştırabilirsiniz. Bunun yerine daha hafif ve salaş topuzlar veya örgü saçlar kullanabilirsiniz.

O gün sizin en özel ve mutlu gününüz. Muhteşem bir gün geçirmeniz dileğiyle!

Düğün mekanı seçimi konuusnda eğer tereddüt geçiriyorsanız ve başka tavsiyele ristiyorsanız Düğün Mekanı Nasıl Seçilmeli isimli yazımızı da okuyabilirsiniz.