X
Fazla Kiloları Gizlemenin Yolları... Moda 08 Kasım 2017

Fazla Kiloları Gizlemenin Yolları...

Dazla kilolarınızdan kurtulmak biraz zamanı alır. Fakat geçici yöntemlerle örneğin moda ile fazla kilolarınızı gizleyeyebilirsiniz. İşte size fazla kiloları gizlemenin yolları:

Fazla kilolar kadınların en büyük kabusudur. Bir kadın için bakımlı ve sağlıklı görünmek her zaman çok önemlidir. Daha fit görünmek isteyen kadınlar için işin sırrı bedenlerini iyi tanımak ve birkaç moda hilesi bilmekten geçiyor.

Siyah Renk

Koyu renkler her zaman kurtarıcı olabilir. Siyah renk, fazla kilolarından şikayetçi kadınlar için can yeleği görevini görür. Bu konuda siyah renk, uzun zamanlardır tahtını kaptırmayacak gibi görünüyor.

Korse

Pek çoğunuz korseye sıcak bakmasa da korse, kıvrımlarınızın daha güzel gözükmesi için ideal bir seçenektir. Özellikle abiye giysilerinde kullanmaya çalışın.

Kumaş Seçimi

Kumaş seçiminde sert, ağır ve katı olanları tercih etmemelisiniz. Daha yumuşak, dökümlü, hafif kumaşları tercih etmek vücudunuzun daha zayıf görünmesine yardımcı olacaktır.

Desenler

Oldukça büyük desenli kıyafetler olduğunuzdan daha kilolu görünmenizi sağlar. Bunlar yerine daha minimal desenleri tercih etmek daha iyi olacaktır. Çok büyük çiçek desenleri 2 ayrı parçada kullanıldığında sizi daha fazla kilolu gösterecektir. Bunun yerine üst bölge tek renk ise alt bölgede minik çiçekli desenlerle uyum sağlayabilirsiniz. Her zaman dikey çizgili desenleri tercih edin, yatay olanlar, olduğunuzdan daha fazla kilolu görünmenize sebep olur. Puantiyeli desenler ise kullanılmamalıdır.

Renkler

Giyimde tek renk seçimi yapmak da hileler arasındadır. Tek renk koyu giysiler sizi daha zayıf gösterecektir. Özellikle kilolar üst bölgede yoğun ise tek renk ve desensiz bir bluz ya da kazak tercih edilebilir.

Pantolonlar

Dökümlü kumaştan oluşan pantolonlar tercih edilmelidir. Renk seçiminde koyu ve normal kesim pantolon seçimi kiloları gizlemede başarılı olacaktır. Dar paçalı kesimlerden uzak durulmalı ve yüksel bel tercih edilmelidir. Kilo sorunu kalça bölgesinde ise büyük cepli pantolonlardan kaçının.

Ceketler

Dökümlü kumaşlardan olan ve kalça boyunuzu aşan blazer ceketleri tercih edin. Dikişleri ön plana çıkan ceketlerden uzak durun. Geniş vatkalar yerine daha küçük vatkaları tercih edin ki omuzlarınızı daha biçimli göstersin. Ceketin asla düğmelerini iliklemeyin.

Elbiseler

Bedeninizi tamamen saran bir giysi asla tercih etmeyin. Daha uçuşan, dökümlü kumaşları ve üst kısmı v kesimli olanları kullanın. Çok minik desenler ve tek koyu renkleri tercih edin.

Etekler

Düz kesim diz altı boylar ideal seçimlerinizdir. Çan etek modeli ya da kloştan uzak durulmalıdır. Bunlar, daha kilolu görünmenize sebep olacaktır. Yine pantolonda olduğu gibi etekte büyük cepli olanından kaçının.

Trikolar

V yaka kazaklar vücudunuzun daha zarif boynunuzun ise daha ince görünmesini sağlayacaktır. Eğer sorunlu bölge üstteyse tek ve koyu renk trikolar tercih edilmelidir ya da ton sür ton yapılmalıdır.

Yelekler

Bedenimizin alt kısmına göre üst kısmı daha sorunlu ise koyu renkten şaşmamak kaydı ile yelekleri tercih edebilirsiniz. Bu harika bir kontrast yaratacaktır.

​​Ayakkabılar

Tek başına giysilerin hiç bir anlamı yoktur. En büyük tamamlayıcı ayakkabıların, stil açısından önemli bir yeri vardır. Giysilerde kullandığınız hileleri ayakkabılarda da kullanmak çok önemlidir. Ayak bileklerini saran bantlı ayakkabılardan sakının çünkü bu kısa görünmenize sebep olur. Yüksek topuklu ayakkabıları tercih etmeniz sizi daha ince ve uzun gösterecektir. Özellikle pudra rengi ve nude tonları topuklu ayakkabı seçimleriniz daha uygun olacaktır.

Elbette ki fazla kilolarınızı sürekli gizleyerek bu sorundan kurtulamazsınız. Bu konuda birşeyler yapmanın vakti geldi. İşe karın yağlarınızdan kurtulmayla başlayabilirsiniz. Bu konuda sizin için hazırladığımız Karın Yağları Nasıl Erir? isimli yazımızı da okuyabilirsiniz.