X
Sade Makyaj Modelleri Makyaj 13 Kasım 2017

Sade Makyaj Modelleri

Moda dünyasının vazgeçilmezi olan, kıyafetleri tamamlayıcı özelliği ile göz kamaştırıcı bir hava katan ayrıntı gibi görünse de gözlere görsel bir zevk sunan makyaj modellerinden sade makyaj modelleri hakkında herkese uygun bir trend bulmak çok kolay! Sade makyaj yapmak hem makyaj konusunda hakimiyete sahip olmayanlar için çok kolay hem de günlük makyaj istiyorum ben her gün ağır makyaj yapamam diyenler için ideal!

Sade makyaj hem doğal görünümünüzü ten renginize göre uyguladığınız makyaj malzemeleriyle ön plana çıkarırken hem de daha az kullandığınız malzemelerle cildinizin kimyasal dengesini korumanıza yardımcı olur. Tabi ki her zaman cildinizin yağlı ve kuru olmasını göz önünde bulundurarak cildinize bakım ve krem uygulamayı unutmamanız çok önemli! Ne kadar sade makyaj yapmış olsanız da gün içerisinde devamlı duran makyajı gün sonunda gözeneklerin hava alabilmesi ve yüzünüzde karışıklıklara neden olmama adına temizlemeniz dikkat edilmesi gereken hususlardandır. En çok yüzünüzün hangi kısmıyla göz önünde olmak istiyorsanız o bölgeler için ayrı ayrı uygulayacağınız çeşitli makyaj modelleri bulunmaktadır, nasıl sade makyaj yapılır bakalım:

Sade Makyajı Nasıl Yaparım?

Sade makyajınızdaki altın kural ilk önce temizlediğiniz cildinize kremi hafif hafif yuvarlaklar çizerek yedirmeniz ve cildinize kremi emmesi için 15-20 dakika kadar izin vermenizdir. Nemlenen cildinize eğer cildinizde lekeler ya da renk farklılıkları varsa BB ( Blemish Balm ) ve CC ( Color Corrector ) kremleri kullanmanızı öneririz. BB krem cildinizi güneşten koruyacağı gibi aynı zamanda cildinizin beyaz görünmesini de sağlar CC krem ise cildinizdeki kahverengi/sarı lekeleri ve kızarıklıkları kapatmaya yarar. Yani hem BB hem de CC krem için bu kremler cildinizin rengini eşitlemeye yarar diyebiliriz. Uyguladığınız bu kremleri boynunuza sürmenizi tavsiye ederiz ki yüzünüz ve boynunuz farklı renkte görünerek sizi rahatsız etmesin. Eğer hala cildinizdeki kusurlar gözle görünmeyecek seviyeye gelmediyse fondöten tercih edebilirsiniz. Göz altı şişleriniz varsa bu bölgeye hafif kapatıcı uygulayabilirsiniz.

Gözlerin ön planda olmasını istediğiniz makyaj uygulaması:

Moda dünyasında seksi bakışlar her zaman en çok dikkat edilen şey olmuştur. Seksi bakışlar sade makyajlarda da elde edilebilir! Eğer istiyorsanız açık pembe veya açık kahverengi tonlarında göz farınızı göz kapaklarınızın kirpiğe yakın tarafına uygulayabilirsiniz. Bu uygulamadan sonra fırça ile farınızı dağıtın.

Gözlerinizin daha büyük görünmesini istiyorsanız: Kahverengi tonlarındaki göz kaleminiz üst kirpik diplerinize uygulayarak istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

Gözlerinizin daha küçük görünmesini istiyorsanız: Siyah göz kaleminizi alt kirpiğinizin içine uygulayın.

Göz makyajınızda kirpikler öne çıkmanızı sağlayan kilit noktadır. Rimelinizi de uygulamanız ile göz makyajınız bitmiş bulunuyor.

Sade makyajlarda allık ve pudra tercih konusu değildir fakat yağlı bir cilde sahipseniz açık pembe tonlarında uygulayacağınız allık size sade makyaj konusunda yardımcı olacaktır.

Son Adım : Dudaklar

Dudaklarınızın canlılık kazanması için onları da nemlendirmek işinizi kolaylaştıracaktır. Bir lipstick işinizi görecektir. Kalıcılığı sağlamak istiyorsanız nemlenen dudaklarınıza toplu iğne ucunu aşmayacak şekilde fondöteninizden uygulayabilirsiniz. Ve son olarak dudaklarınıza rujunuzu sürmeniz ile makyajınız tamamlanmış olacak. Açık tonları tercih etmeniz tevsiye edilir. Eğer ki far tercihiniz açık kahveden yana olduysa kullanacağınız ruj da ağır olmayacak şekilde kahve tonlarına sahip olabilir.

Adım adım uyguladığınızda sade makyajınızı bitirmiş olacaksınız!