X
Vintage Retro Bir Stil Nasıl Oluşturulur? ModaModaAlışveriş RehberiModa trendleriModa SözlüğüSitil Önerileri 10 Ekim 2019

Vintage Retro Bir Stil Nasıl Oluşturulur?

Günümüzde moda kapsamında her gün yeni bir şey trend oluyor. Her gün bir yenisi çıkan akımların dışında, modanın zaman zaman geriye dönmesiyle oluşan, modern-vintage parçalarla Retro bir stil nasıl oluşturulur? Bu tarzı benimseyenler bir yana, yeni başlayanlar için sorularınızı cevaplıyoruz.

 

Vintage parçalardan oluşan bir stil Retro!

 

Vintage, arabadan kıyafete, aksesuardan ev mobilyasına kadar daha bir çok alanda kendine yer bulan parçalardan oluşuyor. Bu vintage parçaların birleşmesiyle oluşan Retro stil, geçmişten geleni bugüne uyarlamaktan geçiyor.

 

Retro olayım derken demode olmayın!

 

Her eski kıyafet vintage demek değildir. Bu ayrımı yapabilmek için stili iyi araştırmanızda fayda var. Yoksa Retro olayım derken demode görünmeniz kaçınılmaz. Yeni başlayanlar için İstanbul’da çokça bulunan gerçek vintage kıyafetler ve aksesuarlar satan dükkanlardan alışveriş yaparak, kendi koleksiyonunuzu oluşturabilirsiniz. Böylelikle biri kıyafetinizi beğendiğinde hikayesini anlatma fırsatınız var!

 

Modern/Retro bir stil oluşturun!

 

Bu tarzı beğeniyor ama 60’lardan ışınlanmış gibi görünmekte istemiyorsanız, vintage olanları modern parçalarla birleştirerek kendine has Retro/Modern bir stil oluşturabilirsiniz. Vintage parça puantiyeli eteğinizin üzerine giyeceğiniz bir tişört ile hem modern hem de Retro bir stil yakalayabilirsiniz.

 

Ben bir dönem kadınıyım!

 

‘’Ben tam bir dönem kadınıyım. Bu tarzı sonuna kadar yansıtacağım! ’’ diyenler için ise başkalarının Vintage/Retro stillerinden ilham alacağınız bu içerik tam size göre!

 

Vintage aksesuarlar hayat kurtarır!

 

Retro bir stil deyince ilk akla gelenlerden biride vintage takılar ve çantalar.

Vintage takılarınızla süsleyeceğiniz basic bir tişörtü bile başka bir yere taşırsınız. İnci kolyeler, altın vintage küpeler ile Retro stilinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Ya da elinize alacağınız vintage bir çanta ile bütün havanız değişir. Ayrıca bu günlerde hepimizin alışveriş yaptığı belirli markalardan modern çantalar almak yerine, aynı fiyata dünyaca ünlü markaların vintage ayarında ikinci el çantalarına sahip olmak mümkün.

 

Retro bir stilde, vintage ayakkabılar son noktayı koyar!

 

Bir stilde son noktayı koyan ayakkabılardır. Retro bir stilde ise son noktayı vintage ayakkabılar koyar. Saten bir elbisenin altına giyeceğiniz vintage/Retro bir ayakkabıyla stilinizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca bir de Retro model bir saç modeli oluşturursanız tamamı ile Retro bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Ayrıca ''Vintage parçalardan oluşan oversize ceketleri nasıl kombinleriz?'' sorusuna yanıt almak için buraya tıklayın.