X
Yağmurlu Havalarda Tarz Görünmenin Sırları ModaModaAlışveriş RehberiModa trendleriModa SözlüğüSitil Önerileri 28 Ekim 2019

Yağmurlu Havalarda Tarz Görünmenin Sırları

Yağmurlu havalarda tarz görünmek istiyorsanız hangi parçalarla nasıl kombin yapacağınızı bilmenizde fayda var. Yağmurlu havaların kendine özgü bir atmosferi vardır. Böyle havalarda hüzün ve umut birbirine karışır. Yağmurlu havaların moda dünyasında da ayrı bir yeri vardır. Yağmurlu havalarda kullanılan aksesuarlar ve giyilen kıyafetler başlı başına modanın içinde ayrı bir tutar.

Yağmurlu havaların vazgeçilmez parçaları; Botlar, yağmurluklar, şapkalar!

Şapkalar,şemsiyeler, yağmurluklar, su geçirmeyen botlar yağmurlu havaların vazgeçilmez kombin parçalarıdır. Hem şık olmak hem de hava koşullarından etkilenmemek için özellikle ayakkabı ve mont seçimi öne çıkıyor. Su geçirmeyen botlarla spor bir görünüm yakalanabiliyor. Deri ve su geçirmeyen çizmelerle şık olmak mümkün. Yağmurlu havalarda kısa montları tercih etmemek daha iyi olacaktır. Uzun salaş haki renkli bir montla haki detayları olan bir çizme tercih edilebilir. Eğer kapüşonlu mont giyiyorsanız şapka takmamalısınız.

 

Yağmurlu havalarda mont seçimi nasıl olmalı?

Soğuk ve yağmurlu havalarda mont seçimi yaparken kıyafet ve ayakkabı kombininize dikkat ederek şık görünebilirsiniz. Uzun montlar yağmurlu havalar için çok daha uygundur. Kıyafetlerinizin yağmurdan etkilenmesini önler. Uzun mont seçerken uzun boylu kadınlar daha uzun montları tercih edebilir. Daha kısa boylu olan kadınlar ise diz altı mont seçeneklerini değerlendirebilir. Yaka kesimi montlarda tarzı oldukça etkiler. Eğer klasik bir kıyafet üzerine mont giyecekseniz kapüşonlu yerine düz yaka kesim montları tercih etmelisiniz. Sokak modasına uymak isterseniz kapüşonlu montlarla örgü, renkli bereleri tercih edebilirsiniz.

Bu sene bol kesim montlar ve kabanlar moda sahnelerinin yıldızı gibi görünüyor. Geometrik kesimli montları tercih ederek modern tarzı yakalayabilirsiniz.

Şimdi gelelim asıl meseleye... Kilo problemimiz varsa nasıl mont seçmeliyiz? Kilo problemi varsa dar montlar, zor kapanan kabanlar asla tercih edilmemeli. Geometrik kesimli, bedenin kilolu kısımlarında bollaşan montlar seçilmeli. Ki zaten son yıllarda bu tür mont ve kabanlar oldukça moda. Farklı kesimler vücudun çok daha estetik görünmesini sağlar. Mont ya da kaban seçimini doğru yaparak daha zayıf görünmek mümkün. Kat kat giyinmek yerine tek bir kazak üzerine mont giymek daha ince görünmenizi sağlar.