X
Galaksi Saç Modası Güzellik ÖnerileriSaç BakımıModaModa trendleriModa SözlüğüSitil Önerileri 21 Şubat 2019

Galaksi Saç Modası

Gün geçtikçe moda değişiyor ve birçok farklı trend ortaya çıkıyor. İnsanlar duygularını dışa vurmayı stilleri ile sağlamaya çalışıyor. Bu sebeple kendi tarzlarını yansıtmak çok zor olmuyor her geçen gün yeni moda stilleri ortaya çıkıyor. Kısa bir zaman önce keşfedilen ve bir o kadar da çabuk yaygınlaşan galaksi saç modası farklı görüntüsü ile dikkat çekmeyi başarıyor. Milyon ışık yılı uzaklıkları saçlara taşınıyor. Bu saç modeli ilhamını galaksi görünümünden alıyor. İçinde farklı tonlarda renkler bulunuyor. Güneş sarısından Nebula kırmızısına kadar canlı tonlarda geniş bir renk yelpazesi var. Hemen hemen her rengi içinde barındırabiliyor. Tarzıyla dikkat çekmek isteyen kişiler için ön plana çıkıyor ve genellikle gençler tarafından çok tercih ediliyor. Kadınlar kadar erkeklerde de bu modayı seviyor ve uyguluyorlar. Uzun, kısa, dalgalı, kıvırcık, düz gibi her saç tipine sahip olan kişiler bu renkleri uygulamaktan kaçınmıyor.

Yapım Aşamaları

Öncelikle söylenmesi gereken bir şey var; bu modaya uyum sağlamak için uzun ve zahmetli bir yoldan geçmek gerekiyor çünkü yapımı oldukça zor. Bu stile karar vermeden önce saç tebeşirleriyle ya da geçici boyalarla sizde nasıl duracağını anlamak mümkün. Kendinize yakışan renkleri seçmeniz gerekiyor tabi isterseniz tek renk kullanabilirsiniz. Açık renkli saçların üstünde kullanımı daha kolay oluyor koyu tonlarda ise ilk önce yoğun açıcı işlemi uygulanıyor. Profesyonel kuaförler tarafından yapılması muhtemelen çok daha iyi olacaktır. Fakat bilinmesi gereken başka bir husus ise bu saça sahip olmak için uzun zaman harcamak gerekebiliyor ve çok dikkatli olunması gerekiyor çünkü ufak detaylardaki yanlışlar bile istenileni elde etmeyi zorlaştırıyor. 5 ile 6 saat arasında bu işlem tamamlanmış oluyor. Bu model farklı saç kesimleriyle daha da dikkat çekici hale gelebiliyor.

Galaksi Saç Bakımı

Her kimyasal saç boyası gibi galaksi saçın da zararları oluyor. Saçı çok yıpratıyor ayrıca birçok farklı tonda renk kullanıldığı için kısa zaman sonra renkler birbirine karışabiliyor ve canlılığını kaybedebiliyor. Ayda bir tekrar saçı boyamak gerekiyor ama bu saçı kullananlar bu durumdan memnun gözüküyor çünkü galaksi saç modeli o kadar farklı bir görünüme sahip ve öylesine dikkat çeken canlı renkleri var ki sıkılmadan aylarca kullanılabiliyor. Düzenli olarak kuaföre gitmek ve yıpranmasın diye haftalık bakım yapmak şart.

Kimler Yaptırmalı?

Bu modeli herkes tercih edebilir. Erkekler, kadınlar, gençler, ruhu genç olanlar. Esmerler ile sarışınlar farklı tonları denemelidir. Örneğin; bakır, mor, yeşil, açık mavi, gri renkleri sarışınlar daha çok tercih ediyor. Esmerler ise tercihlerini yine bakır, mor yeşil, gece mavisi, siyah tonlarından yana kullanıyor ama çok açık tonlar kullanmaktan kaçınıyorlar. Esmerlerde açık renk kullanımı soluk gösterebiliyor. Hep aynı modellerden sıkıldıysanız, değişiklik arıyorsanız, tarzınızı konuşturmak istiyorsanız, uzakları yakına getirmek sizin için iyi bir fikir ise galaksi stilini uygulayabilirsiniz. Yine de saçlarınızı yıpratmak istemiyorsanız saç tebeşirleri bu model için yeterli olacaktır. Saç tebeşirleri ilk yıkamada geçtiğinden dolayı çeşit çeşit farklı renkte farklı galaksi modelleri deneyebilirsiniz. Galaksiden yıldızları, gezegenleri saçlarınıza asmak; içinizdeki yıldızın dışarı çıkmasını sağlıyor, Galaksi saç çok ses getiriyor.