X
Şapka Trendleri; 2019/20 Sonbahar/Kış ModaModaTakı ve AksesuarAlışveriş RehberiModa trendleriModa SözlüğüSitil Önerileri 24 Kasım 2019

Şapka Trendleri; 2019/20 Sonbahar/Kış

Her biri birbirinden trend olan 2019/20 Sonbahar/Kış sezonunda en modaya uygun, stil sahibi şapka modellerini sizler için derledik! Merak ediyorsanız devamı yazımızda!

Bir stilde çanta ve ayakkabı nasıl ki önemli bir yer taşıyor ise, şapka da bir outfit’in en önemli aksesuarlarından birisidir. Bizi yazın güneşten, kışın yağmurdan ve soğuktan koruyan şapkalarımız bunu yanı sıra tarzımızı yansıtan küçük ama önemli bir detay.

Bu sezonun en trend şapkalarını merak ediyorsanız başlıyoruz.

Bucket Şapka

Yaz mevsiminde bu model şapkaları herkesin kafasında gördük. Öyle trend oldu ki çoğumuz bir tane edindik. Özellikle bu şapka modelini çok sevenler hiç üzülmesin çünkü derisinden kürklüsüne, kaşesinden yağmurdan koruyanına kadar bir çok kumaş ile önümüzdeki kış sezonunda tahtını korumaya devam ediyor.

Denizci tipi kasket şapka

Son yıllarda kasketler zaten en popüler şapka modeli listesinde 1. sıraya oturuyor. Bu sezon dahil önümüzdeki sezonlar boyuncada her türlü kumaştan çeşit çeşit modelleriyle trend olmaya devam edecek.

Geniş ağızlı Fedora şapkalar

Bu fötr şapkalara benzeyen geniz ağızlı fedora şapkalar zaten yıllardır en çok tercih edilenler arasında. Dünyaca ünlü markaların defilelerinde de bu sezon sıkça gördüğümüz bu şapkaları gönül rahatlığıyla renk renk satın alıp kullanabilirsiniz.

Newsboy hat- Gazeteci çocuk şapkası

Genellikle kumaştan ya da keçeden yapılan bu şirin şapkaları eski dönemlerde gazeteci çocuklar takardı. Adını da bu sebeple alan bu şapkaları günümüzde kullanmak özellikle kışa girerken oldukça trend. Uzun kabanlarınızla ya da ceketlerinizle kombinleyeceğiniz bu şapkalar stilinizi kesinlikle tamamlayacak.

Porkpie hat-Müzisyen şapkası

Amerikalı caz/blues müzisyenlerinin bir klasik aksesuarlarından biri olan bu şapkalar gerçekten çok şirin. Sizi olduğunuzdan daha entelektüel gösteren aksesuarlardan hoşlanıyorsanız bir tane edinin deriz.

Büyük şapkalar

Eğer vintage parçalar giymekten hoşlanıyorsanız stilinize kolaylıkla adapte edebilceğiniz bir trend. Büyük şapkalar kış sezonuna çok ayak uyduramasada yaz mevsimi için aklınızın bir köşesinde dursun deriz. Çünkü büyük markaların defilelerinde örneklerini gördüğümüz büyük şapkalar önümüzdeki sezon bütün bir yaza damgasını vuracak gibi gözüküyor!