X
SLOUCHY JEAN MODASI ModaModaAlışveriş RehberiModa trendleriModa SözlüğüSitil Önerileri 01 Kasım 2019

SLOUCHY JEAN MODASI

Günümüzün en çok tercih edilen Jean modellerinden biri olan ve çok kısa sürede tüm dünyaya yayılan slouchy jean moda bir süre daha devam edeceğe benziyor. Peki nedir bu slouchy jean ve hangi parçalar ile kombinlenir? Bu yazıda tüm bu sorulara cevaplar bulabilirsiniz.

SALAŞ KESİMDE SON NOKTA SLOUCHY JEAN

Boyfriend ve mom jean modasından sonra daha da salaş bir görünüme sahip slouchy jean trendi patlak verdi. Rahatlığı ve şıklığı bir arada tutmak isteyenlerin başlıca tercihi olan slouchy jean pantolonlar kısa sürede dünya çapında bir üne kavuştu. Ünlü modellerin ve starlarında da günlük hayatta bir numaralı tercihi olan slouchy jean'ler aynı zamanda vintage sevenleri de memnun edeceğe benziyor.

Yüksek belli ve bol kesim olarak üretilen bu rahat slouchy jean pantolonların hem kot hem de kumaş versiyonları da mevcut. Başta radikal bir tercih olarak gözükse de rahatlığa önem verenlerin ilk tercihi olan bu slouchy jeanleri şık parçalar ile kombinlemek de mümkün gözüküyor.

SLOUCHY JEAN KOMBİN TAVSİYELERİ

Slouchy jean modası tüm dünyayı kasıp kavururken akıllarda bu bol kesim pantolonları nasıl kombinleyeceğiz sorusu var. İşte bunun için dünyaca ünlü stil fenomenlerinden ve moda tasarımcılarından gelen tavsiyeler;

Slouchy jean modelleri mutlaka üstte dar kesim bluzlar ya da kazaklar ile kombinlenmelidir. Özellikle sonbahar kış sezonu için dar kesim boğazlı trikoları tercih edebilirsiniz. Kazakların dışında dar bluzlar ve bele iyice oturan gömlekler de başta kumaş jeanler olmak üzere kombinlemeye oldukça uygun. Şık bir gömlek ve bluz ile kombinlenen slouchy jean ciddi bir toplantı ya da davette de giyilebilir.

Bu modelleri kombinlerken kalın topuklu bot ya da ayakkabıları da tercih edebilirsiniz.

Sizin slouchy jeanler ile ilgili düşünceleriniz neler? Tercih edermiydiniz? Bizimle paylaşın.