X
Düğün Elbisesi Nasıl Seçilir? ModaModaDüğün ModasıAlışveriş Rehberi 06 Aralık 2017

Düğün Elbisesi Nasıl Seçilir?

Eğer bir düğüne hazırlanıyorsanız Düğün elbisenizi nasıl seçmeniz konusunda da heyecan yaşıyor ve tereddüt geçiriyor olabilirsiniz. Bu yazımızı sizin için hazırladık. İşte size düğün elbisesi seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği konuusnda bazı tavsiyeler:

Bir düğünün olmazsa olması davetlileridir. Düğünler birleştirici olma özelliği ile uzun zamandır göremediğimiz, arkadaşlarımızı, dostlarımızı, akrabalarımızı görme ve birlikle vakit geçirme eğlenme imkanı sağlayan organizasyonlardır. Düğüne renk katan aynı zaman da davetlilerin şıklığıdır da.. Peki bir düğünde şık olmak için ne yapılmalı ? Düğün elbisesi nasıl seçilmeli ?

Sizler için hazırlamış olduğumuz  “ Düğün Elbisesi Nasıl Seçilmeli” başlıklı makalemizin işinizi bir nebze de olsa kolaylaştıracağını düşünüyoruz.

1. Davetin gerçekleşecek olduğu,yer,zaman,mekan elbisenizi seçerken en belirleyici unsurdur. Yaz düğünü ise muhtemelan açık havada olacaktır. Kış düğünü ise şayet otel balo salonu, düğün mekanları veya salonları tercih edilmiş olacaktır.

Açık hava düğünü bir kır ortamında gerçeleşecekse; ciddi kıyafetler yerine ortamın ambiyansına uygun daha hafif ve renkli elbisileri tercih edebilirsiniz. Özellikle soft pembeler, somon rengi, bebek mavisi gibi renkler kır düğünleri için uygundur.

Düğün kapalı alanda veya kış düğünü olacaksa; parlement mavisi, kırmızının tonları, mor ve siyah en uygun renklerden olup balık model elbiseleri özellikle sık sık görmekteyiz.

2. Beyaz giyme söz olur. ! Düğünlerin kendi içinde yazılı olmayan bir takım kuralları vardır. Gelinin dışındakileri beyaz giymesinin abes karşılanacağı gibi. Siz siz olun beyaz giymekten sakının. İlle de açık rengi çok seviyorsanız kendi ten renginiz uygun bej rengi tonlarını deneyebilirsiniz.

3. Elbisenizi seçerken dekoltesine özellikle dikkat edin. Unutmayin siz düğünün yıldızı değil şık davetlilerinden birisniz. Dekolteyi fazla tutarak dikkat çekmeye çalışırsanız aksi yönde dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Uzun bir elbisede sadece derin bacak dekoltesi veya sırt dekoltesi ile şıklığınızı konuşturabilirsiniz. Mini elbise tercih sebebiniz ise  göğüs dekoltesi kullanmamaya özen gösterin.

4. Seçtiğiniz elbisenin saç kesiminiz, saç stiliniz ve makyajınızla uyumla olmasına özen gösterin. Örneğin kısa saçlı kadınlar ense ve sırt bölgesini açıkta bırakarak zerafetlerini ortaya çıkarabilirler.

5. Son olarak vücüt tipinize uygun model tercih ederseniz davet boyunca  kendinizi rahat ve güvende hissetmiş olursunuz. Saklamaya çalıştığınız fazla kilolarınızı göz önüne çıkarmak yerine bol kesim modellerle kamufle etmek size kendinizi güvende hissettirecektir

Damatlık seçimi konusunda hazırladığımız Damatlık Seçerken Nelere Dikkat Etmeli isimli yazımızı da okuyabilirsiniz.