X
Yeni Sezon Büyük Beden Modeller Moda 15 Kasım 2017

Yeni Sezon Büyük Beden Modeller

Son seneler içerisinde tekstil ve de moda dünyasının en fazla dikkat çeken kollarından bir tanesi ise kadın giyimi içerisinde büyük beden modasıdır. Geçmiş olduğumuz seneler içinde sektörde büyük beden kadın giyimi için çok fazla önem verilmiyor olsa bile, artık birçok marka 42 bedende ve üzerinde giyinen kadınları da düşünüp hareket etmeye başlamış bir durumda. Zira artık sektörler her kitleye hitap edip moda ve de stil konularında sınırları aşmaya başlamış bir durumda, modaya ayak uydurabilmek ve stil sahibi olabilmek amacıyla illa 34 beden olmanız gerekmemekte.

Pek çok büyük beden ürünlerin satışını yapan mağazaların abiye kategorisi içerisinde 2017 abiye elbiseler ile birlikte mezuniyet elbiseleri, davet ile gece elbiseleri, nişan elbiseleri ve de abiye ceket modellerinin yanında büyük beden abiye elbise ile beraber tesettür abiye modellerini de kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Her bir tarza hitap etmekte olan değişik tasarımlar arasından kendiniz için en uygun olanı bulabilmek amacıyla dekolte ile birlikte yaka tipi, uzunluğu, renk ve de beden filtrelerinden kendi seçiminizi yapıp hayalinizde bulunan abiye elbiseye basit bir şekilde ulaşabilirsiniz

Eğer sizde büyük bedenden giyinmekteyseniz; artmaya başlayan seçenekler ile beraber vücudunuzu daha yakından tanıyıp giyinmeye başladığınız takdirde, yapmış olduğunuz kombinlerle çok daha doğru bir görünüme kavuşmayı başarabilirsiniz. Şimdi ise büyük beden üretilen kadın giyiminde yer alan alternatifleri değerlendirerek; trendleri yakın bir şekilde mercek altına almaya başlayabiliriz.

Jean trendi aslına bakılırsa zaman ile birlikte mevsim, cinsiyet ve tarz tanımadığı gibi artık beden konusunda da hiç bir şekilde sınır tanımıyor. Pantolon ile birlikte etek, ve ceket alternatifleri sayesinde her zaman gözde bir durumda olmayı başarmakta. Çok fazla olan kilolarını kapatmayı isteyen kadınların uzak durma yönünde tercih kullandığı bu materyal, tam tersine doğru yapılmış olan tercihler ile beraber en doğru görüntüye ulaştırmış oluyor.

Moda dünyası içerisinde büyük bedenden bahsedildiği zaman akla gelen ilk parça ise genel olarak tunik olmakta. Dökümlü olan duruşu, normalden çok daha ince bir şekilde gösteriyor olması ve de pantolon ile birlikte tayt, etekle çok rahat bir şekilde kombinlenebilme özelliği, tuniklerin çok daha sık bir şekilde tercih edilmesini sağlamaktadır. Tercih edilmiş olan renk alternatifleri çoğaltıldığı zaman ise çok daha trend bir görünüme kavuşmuş oluyor.

Pek çok kişinin kış ayları geldiği zaman uzak durmaktan yana tercih kullandığı beyaz renk, birkaç sezondan beri de trendlerin arasında ilk sırayı çekiyor. Herkes yakın bir zamanda bu fikre alışacak gibi duruyor. Zira gelecek sezonun trendleri açıklanmaya başlandığında beyaz rengin yine moda olduğu görüldü. Büyük beden giyimi içerisinde de tercihler trendlere ayak uydurup beyaz renge yönelmekte ve artık fazlası ile cesur bir şekilde davranıyor.

Hırka ise, modası geçmeyecek olan parçaların arasında ilk sırada yer almakta. Her sezon değişmekte olan renk tercihleri ve de modeller ile beraber bir şekilde trendlerin arasında kendisine bir yer bulmayı da başarıyor. Son seneler içerisinde artmaya başlayan alternatiflerle de büyük bedene el atıp her kesime hitap etmeye başlamış bir hale geldi.